Nie do wiary, co tu zrobił ten kierowca autobusu? Po awarii hamulców wpadł na szalony pomysł

Nie do wiary, co tu zrobił ten kierowca autobusu? Po awarii hamulców wpadł na szalony pomysł

Podaj dalej

Niebywałą scenę nagrali kierowcy w Rosji, przed którymi szalony manewr wykonał kierowca autobusu. O mały włos nie doszło do potężnego karambolu na obrzeżach Sankt Petersburga. Zresztą brak kolizji w tej sytuacji to jakiś cud.

Awaria hamulców

Na filmie poniżej zobaczycie jak w pewnym momencie przed nagrywającym, kierowca autobusu w zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. Wówczas powala słup i przy dużej prędkości wraca na swój pas, mijając autora filmu na milimetry. Tylko dzięki szczęściu i opanowaniu kierowcy zawodowego nie doszło do tragedii.

Jak donoszą lokalne media, w autobusie firmy Piterawto doszło do awarii hamulców. To właśnie ta usterka sprawiła, że autobus zaczął się obracać. Szczęśliwie pojazd udało się bezpiecznie wyhamować i uniknąć ofiar. Do sieci trafił też drugi film z tego zdarzenia, który został zarejestrowany z kolejnego auta osobowego.

Kierowca autobusu miał farta

W tej sytuacji można mówić o dużym szczęściu, ale takie sceny przypominają jak ważne jest dbanie o stan techniczny floty przewoźnika. Poleganie na farcie jest wysoce nieodpowiedzialne. Zarówno kierowca autobusu, jak i sam autobus muszą być zawsze w nienagannym stanie. W końcu chodzi tu o bezpieczny przewóz wielu ludzi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News