Nawet ITD przesiada się z diesla do elektryka. Zobacz pierwszego "krokodyla" na prąd

Nawet ITD przesiada się z diesla do elektryka. Zobacz pierwszego "krokodyla" na prąd

Podaj dalej

Flota Inspekcji Transportu Drogowego zaczęła powiększać się o pojazdy ekologiczne. Inspektorzy dysponują już pierwszym służbowym samochodem elektrycznym.

Dzięki finansowemu wsparciu Wojewody Śląskiego oraz dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do śląskiego oddziału ITD trafił radiowóz na prąd. Jest to Hyundai Ioniq Electric. EV koreańskiej marki zastąpił wysłużonego diesla.

Hyundai Ioniq Electric ITD
fot. ITD

Jakie parametry ma elektryczny radiowóz?

Hyundai Ioniq Electric od tegorocznej specyfikacji posiada większą baterię litowo-polimerową o pojemności 38,3 kWh. To pozwoliło zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego do 310 kilometrów (WLTP). Od 0 do 100 km/godz. rozpędza się w niecałe 10 sekund. W Polsce taką wersję można kupić od 178 400 złotych.

Hyundai Ioniq Electric ITD
fot. ITD

Więcej ekologicznych krokodyli

To jednak nie koniec. Wkrótce śląscy „krokodyle” do dyspozycji będą mieć także radiowóz z napędem hybrydowym. To dziś coraz popularniejsza konstrukcja, która zdobywa uznanie coraz większej liczby klientów w Polsce i na świecie. Zelektryfikowana flota pozwoli inspektorom ITD mniej zanieczyszczać powietrze.

Wideo prezentacja elektrycznego radiowozu ITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News