Namaluj samochód, a Elon Musk wyprodukuje go na największym rynku świata. Niesamowita inicjatywa Tesli

Namaluj samochód, a Elon Musk wyprodukuje go na największym rynku świata. Niesamowita inicjatywa Tesli

Podaj dalej

Tesla zamierza szturmem podbić chiński rynek samochodowy. W tym celu Elon Musk postanowił oddać możliwość zaprojektowania kompaktowego modelu… nawet tobie.

Amerykański producent chciałby, aby design auta elektrycznego odzwierciedlał to, czego oczekują sami obywatele Państwa Środka. Być może będzie to coś przypominającego wyjątkową chińską architekturę lub ultranowoczesna kreska. Każdy projekt jest dozwolony.

Kto może zaprojektować nową Teslę?

Do konkursu ogłoszonego przez Tesla China może przystąpić każdy. Nie musisz być profesjonalnym grafikiem, aby mieć wpływ na kształt samochodu. Wystarczy przełożyć na rysunek swoją wizję samochodu dla ludu (chińskiego) i być może to właśnie na twojej pracy zostanie oparty wygląd nowego modelu na największy rynek samochodowy świata.

Choć w ogłoszeniu konkursowym nie ma mowy o wynagrodzeniu czy pracy w Tesli, to nie można wykluczyć, że takie zatrudnienie można będzie zdobyć. W Chinach Tesla ma otworzyć centrum projektowo-rozwojowe. Laureat konkursu będzie miał imponujący wpis do CV.

Marketingowy majstersztyk?

Oprócz tego może to być dobre dla wizerunku marki Elona Muska. Wyobrażacie sobie studenta, który na nudnym wykładzie narysuje w notesie samochód, który faktycznie zostanie wyprodukowany? Brzmi jak amerykański sen i być może taki jest właśnie zamysł tego projektu. Taka historia mogłaby być dodatkowym impulsem emocjonalnym popychającym do ewentualnego zakupu. Nieźle to sobie wykombinowali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News