Najpierw odcinkowy pomiar prędkości, a teraz jeszcze to! Przejazd autostradą A1 będzie dziś koszmarem dla kierowców

Najpierw odcinkowy pomiar prędkości, a teraz jeszcze to! Przejazd autostradą A1 będzie dziś koszmarem dla kierowców

Ruch wahadłowy na autostradzie A1

Podaj dalej

Jeśli zaplanowaliście dziś przejazd autostradą A1 to stańcie na wyżynach swojej kreatywności i wymyślcie coś, żeby tego nie robić. We wtorek, 11 maja od 8:00 rano drogowcy przygotowali kolejną niespodziankę dla kierowców. Jakby przejazd budowaną trasą nie byłą wystarczającą katorgą z powodu odcinkowego pomiaru prędkości, to dziś jeszcze sobie dodatkowo postoicie w ruchu wahadłowym.

Test na cierpliwość kierowców

Znalezienie dziś rozgniewanego kierowcy najłatwiejsze będzie na odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Tuż po tym jak przetoczymy się przez jeden z dwóch odcinkowych pomiarów prędkości czeka nas ruch wahadłowy. Ten zaplanowano w związku pracami przy wiadukcie na wysokości Lasek i Wronikowa w woj. łódzkim. Ruch będzie kierowany ręcznie przez pracowników budowy na 369 km trasy.

Budowa autostrady A1
fot. GDDKiA / Maciej Zalewski

Wykonawca zadeklarował, że jednorazowe zatrzymania nie powinny trwać dłużej niż 10 minut. Czy coś może pójść nie tak? To się nie ma prawa udać. Gdyby cała kolumna samochodów w korku ruszała jednocześnie w momencie otwarcia ruchu to może jakoś by poszło zgodnie z wyliczeniami. Jednak wszyscy doskonale wiemy jak wygląda ruszanie przez polskich kierowców. Drugi w kolejce ruszy dopiero, gdy zobaczy, że pierwszy odjechał itd. jak krew z nosa, kropla po kropli.

Do kiedy utrudnienia?

Na szczęście ruch wahadłowy będzie wprowadzony tylko dziś. Drogowcy mają wyrobić się do wczesnych godzin popołudniowych. Jeżeli naprawdę musimy jechać dziś A1-ką to istnieje objazd tzw. starą trasą. Na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk można bowiem pojechać drogą krajową nr 91. Nie ma jednak co liczyć na to, że przejazd będzie wyjątkowo płynny. Jak będzie to wyglądać zależy w dużym stopniu od nas samych. Oczywiście pamiętajmy, że po pokonaniu utrudnień związanych z ruchem wahadłowym na kierowców czeka nagroda. Kolejny odcinkowy pomiar prędkości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News