Nagrał poważny wypadek motocyklisty w Krynicy. Autora filmu zaorało własne dziecko

Nagrał poważny wypadek motocyklisty w Krynicy. Autora filmu zaorało własne dziecko

Podaj dalej

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać groźny wypadek motocyklisty w Krynicy Zdroju. Film obnażył jednak kompromitującą wpadkę świadka zdarzenia.

Co ciekawe, to właśnie nie sam wypadek z 30 kwietnia przykuł największą uwagę internautów. W zarejestrowanej sytuacji samochód osobowy wymusił pierwszeństwo przed jednośladem. Motocyklista w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Wypadek motocyklisty na drugim planie

Ciekawa akcja działa się także w pojeździe z wideorejestratorem. W momencie wypadku, kierowca mocniej zahamował, po czym rozległ się płacz dziecka. Dziewczynka uderzyła się o fotel, ponieważ nie miała zapiętych pasów. Wówczas rozegrał się ciekawy dialog.

Kierowca: Dlaczego pasa nie masz?
Dziecko: A kto powiedział, że blisko jedziemy i nie potrzebuję?

Podejście do zapinania pasów

Niestety w Polsce wciąż wiele osób lekceważy zapinanie pasów przez osoby jadące na tylnej kanapie. Brak ich zapięcia zazwyczaj nie jest wykrywany przez żaden czujnik, co automatycznie nie mobilizuje do zmiany podejścia.

Jednak wiele testów zderzeniowych udowadnia, że w razie wypadku, niezapięta pasami osoba może sama nie tylko doznać bardzo poważnych obrażeń. W momencie zderzenia masa człowieka wzrasta wielokrotnie i może doprowadzić do urazów osoby z przodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News