Nagły zwrot ws. konieczności zmiany opon z letnich na zimowe w Polsce! Kierowców czeka duża rewolucja

Nagły zwrot ws. konieczności zmiany opon z letnich na zimowe w Polsce! Kierowców czeka duża rewolucja

Zmiana opon z letnich na zimowe – duże zmiany

Podaj dalej

Co roku przełom jesieni i zimy to jeden z dwóch okresów obfitych żniw dla wulkanizatorów. Wówczas Polacy masowo zmieniają opony z letnich na zimowe, ale coraz więcej osób jest sceptycznych wobec tej, wydawałoby się, konieczności. Wielu kierowców czekają w tej kwestii duże zmiany, a ich przyczyna znajduje się TUTAJ.

Kierowcy oczekują zmiany

Większość Polaków nie pamięta, kiedy Świętom Bożego Narodzenia towarzyszyła zimowa aura. Śnieg w przeważającej części kraju jest bowiem coraz większą rzadkością, choć ostatnia zima stanowiła drobny wyjątek. Jednak nie ma co się oszukiwać, postępujące ocieplenie klimatu sprawia, że biały puch na drogach pojawi się raczej okazjonalnie. W efekcie wśród polskich kierowców narasta bunt, ponieważ konieczność zmiany opon z letnich na zimowe wydaje im się coraz mniej sensowna.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Oczywiście opona zimowa ma sens nie tylko na śniegu, ale także na suchym asfalcie przy niskich temperaturach. Jednak posiadanie różnych kompletów ogumienia jest dla wielu osób problematyczne. Dlatego też przybywa w Polsce kierowców, którzy zdecydowali się na duże zmiany w podejściu do opon. Coraz więcej osób decyduje się na ogumienie całoroczne, zwłaszcza że najnowsze technologie pozwalają na osiągnięcie oszałamiającej wydajności.

Jednak da się na całorocznych

Jeszcze jakiś czas temu wielu ekspertów odradzało stosowania opon całorocznych. Tłumaczono, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jednak postęp technologiczny sprawił, że dziś najbardziej innowacyjni producenci są w stanie wyjść na przeciw tym, którzy są sceptykami zmiany opon z letnich na zimowe. Zdecydowanym liderem tego segmentu jest koncern Michelin, który właśnie wypuścił nową generację swojego przełomowego modelu, który jest bezpieczny latem i zimą.

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Chodzi konkretnie o Michelin Crossclimate 2 – oponę gwarantującą odpowiedni poziom bezpieczeństwa o każdej porze roku. Niezależne testy, o których można przeczytać TUTAJ, wykazały nieprawdopodobną wydajność tego ogumienia. W sprawdzianie renomowanej organizacji TÜV SÜV okazało się, że Michelin Crossclimate 2 ma najlepsze wyniki podczas hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni. Ten model wyróżnia się także niezwykłą trwałością, bowiem swoje parametry ta opona, jak żadna inna, zachowuje także przy bardzo niskim poziomie bieżnika!

Jeszcze nie żegnaj zimówek

Dla wielu osób opony całoroczne zaczną być zapewne coraz bardziej popularne ze względu na wygodę użytkowania. Jednak świadomi kierowcy poszukujący najskuteczniejszych rozwiązań, zawsze na najchłodniejszą porę roku wybiorą oponę zimową. Dedykowane do tych warunków ogumienie także zyskuje najnowsze technologie. Dzięki temu zimówki hamują jeszcze lepiej, a przy tym starczają na lata. Oczywiście w przypadku posiadania odpowiednich rozwiązań. Mało tego, wbrew powszechnemu przekonaniu, nowoczesne opony zimowe wpływają na mniejsze zużycie paliwa, dzięki zoptymalizowanemu oporowi toczenia.

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5

Takim jest chociażby technologia EverWintergrip. Dzięki niej, w miarę zużycia bieżnika (nawet do poziomu 1,6 mm) warstwy mieszanki są zaprojektowane tak, aby opona utrzymywała swoje parametry. Flagowym przykładem tego jest topowa opona Michelin Alpin 6, która w odróżnieniu od wielu konkurencyjnych produktów, trzyma rewelacyjny poziom po wielu sezonach jazdy. Alternatywą jest z kolei model Michelin Pilot Alpin 5, którego charakterystyka wpływa na zwiększoną precyzję prowadzenia zimą. Nic zdziwi zapewne nikogo, że te opony na pierwszy montaż montują producenci aut klasy premium jak Porsche, Mercedes czy Audi.

Dobre opony, darmowe paliwo

Niezależnie od tego, czy w najbliższym czasie zdecydujemy się na opony całoroczne lub dobre zimówki, warto nabyć opony TUTAJ. Obecnie trwa niezwykła akcja, dzięki której za zakup zimowych (także całorocznych) opon Michelin otrzymuje się kartę na paliwo. W przypadku zakupu ogumienia na 18-calowe felgi lub większe, karta przedpłacona posiada kredyt aż na 120 złotych. W przypadku wyboru 16-tek lub 17-tek można za darmo zatankować na dowolnej stacji paliw do kwoty 60 zł. Dokładne zasady opisano w regulaminie akcji, dostępnym TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News