Nagły zwrot ws. cen paliw w Polsce. Diesel poniżej 5 zł za litr jest tutaj realny [LISTA STACJI]

Nagły zwrot ws. cen paliw w Polsce. Diesel poniżej 5 zł za litr jest tutaj realny [LISTA STACJI]

Diesel znowu poniżej 5 zł za litr?

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce już dawno nie mieli okazji, aby tankować Diesel poniżej 5 zł za litr. Jest jednak pewien powiat w naszym kraju, który wykazuje obiecującą tendencję. Tam olej napędowy wkrótce może kosztować tyle, co w okresie lockdownu, czyli ok. 5 zł za litr.

Czyli gdzie teraz tankuje się najtaniej?

Co prawda eksperci prognozują, że nie ma co liczyć na poważne spadki cen paliw. Olej napędowy ma kosztować średnio 5,44 zł za litr, ale owa średnia oznacza, że gdzieś będzie taniej. Jak wynika z raportu klientów na stronie cenapaliw.pl, powiat bocheński jest obecnie najtańszym miejscem w Polsce, jeśli chcemy zatankować Diesel.

diesel benzyna ceny paliw
fot. pixabay

Przy ul. Brzeskiej w Bochni sąsiadują ze sobą dwie konkurencyjne stacje paliw, a każda z nich walczy o uwagę klienta naprawdę dobrą ceną za olej napędowy. Niektórzy mogą być w szoku, bo jak wynika ze wspomnianych raportów, na stacji Valdi przy Brzeskiej 54 – diesel kosztuje 5,11 zł/l. Jednak po sąsiedzku przy Brzeskiej 52, Adam Oil ma oferować ON jeszcze taniej, bo za rekordowe 5,09 zł/l.

Kiedy diesel poniżej 5 zł?

Oczywiście czasem dane z cenapaliw.pl nie pokrywają się z rzeczywistością, ale tym razem coś jest chyba na rzeczy. Najwyraźniej w powiecie bocheńskim takie są teraz stawki, bo diesel za 5,11 zł/l spotkamy też na stacji Avia w Gorzkowie. Kto wie, czy właściciele stacji wkrótce nie spróbują przyciągnąć ceną poniżej 5 zł/l? Nie wiemy, jakie są obecne możliwości manewrów na cenie sprzedaży detalicznej, ale do symbolicznej bariery brakuje już naprawdę niewiele.

fot. pixabay

Lista najtańszych stacji z ON w Polsce*

ADAM OIL Bochnia
Taxon / Brzeska 52
5,09 zł
10/9
Valdi Bochnia
Brzeska 54
5,11 zł
10/9
AVIA Bochnia
Gorzków 145
5,11 zł
10/9
Inne Żary
Stacja PKS / Okrzei
5,17 zł
10/9
E.Leclerc Zielona Góra
Stefana Wyszyńskiego 18
5,19 zł
10/9
MAKRO Poznań
Al. Solidarności 51
5,20 zł
10/9
OPN24 Wrocław
Bardzka 6 (KFC)
5,23 zł
10/9
Inne Cieszyn
Hažlach: CRAB / Cieszyńska 19
5,24 zł
10/9

* – dane pochodzą ze strony cenapaliw.pl, ale mogą być nieaktualne. Oznaczenie 10/9 oznacza ostatnią datę aktualizacji, czyli 10 września.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News