Na tych stacjach kierowcy tankują teraz najtaniej w Polsce! Benzyna po 6,29 zł/l, diesel po 6,69 zł/l, a LPG 2,97 zł/l [RAPORT]

Na tych stacjach kierowcy tankują teraz najtaniej w Polsce! Benzyna po 6,29 zł/l, diesel po 6,69 zł/l, a LPG 2,97 zł/l [RAPORT]

Tu paliwo w Polsce jest najtańsze

Podaj dalej

Ku zadowoleniu kierowców w Polsce, za nami kolejny tydzień, gdzie wszystkie ceny paliw poszły w dół. Jednak patrząc na cenową mapę Polski, zróżnicowanie jest ogromne. W najdroższym województwie benzyna kosztuje o 16 gr na litrze więcej niż w najtańszym, a różnica na LPG to aż 31 gr/l!

Ceny paliw w Polsce zawsze różnią się w zależności od województwa. Wynika to chociażby z różnych kosztów dystrybucji, jak i warunków handlowych. Najnowszy raport e-petrol.pl przynosi ważną odpowiedź na pytanie „Kto ma najtańsze, a kto najdroższe paliwo w Polsce?”.

Gdzie paliwo jest najtańsze, a gdzie najdroższe?

Okazuje się, że najniższe stawki na pylonach na diesel, benzynę oraz LPG oferowane są w jednym województwie. Chodzi dokładnie o centrum Polski, czyli województwo łódzkie. Tam benzyna Pb95 kosztuje średnio 6,59 zł/l, a diesel 6,99 zł/l (olej napędowy tak tani też w Wielkopolsce). Nawet LPG jest tańsze i kosztuje tam średnio 2,97 zł/l. Uwzględniając popularne promocje -30 gr/l to 6,29 zł/l (Pb95), 6,69 zł/l (ON) i 2,87 zł/l (LPG zrabatowane do -10 gr/l).

Od jutra jednak zupełnie inne ceny paliw
fot. freepik.com – maxlupascu

Z kolei najwyższe średnie ceny za diesel i benzynę odnotowano na Podkarpaciu. Tam benzyna Pb95 kosztuje zazwyczaj 6,75 zł/l, a diesel 7,12 zł/l. Nawet z wykorzystaniem rabatów ceny tych paliw są tylko troszkę niższe niż w Łódzkiem bez promocji. Z kolei największą różnicę widać na LPG, które najdrożej wychodzi kierowców na Dolnym Śląsku. Za autogaz płaci się tam 3,38 zł/l, czyli 31 gr więcej niż woj. łódzkim.

Jak to wygląda na tle Polski?

Tymczasem średnia ogólnopolska cen paliw jest coraz atrakcyjniejsza dla kierowców w Polsce. Po 20-groszowej obniżce benzyna Pb95 kosztuje już 6,66 zł/l. Diesel nie spełnił optymistycznych prognoz i nie kosztuje wciąż poniżej 7 zł/l (7,03 zł/l). W końcu dużej obniżki doczekali się też tankujący LPG. Autogaz w Polsce to wydatek średnio 3,19 zł/l. Taniejąca ropa naftowa (poniżej 93 dolarów za baryłkę) i niższe ceny w hurcie pozwalają liczyć na dalsze spadki cen benzyny. Kwestia oleju napędowego pozostaje sprawą otwartą, bowiem w rafineriach koszty diesla zaczęły minimalnie wzrastać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News