Na S8 Ukrainiec wjechał tirem w zaparkowaną ciężarówkę. Młody Polak stracił rękę. Szokujące relacje świadków

Na S8 Ukrainiec wjechał tirem w zaparkowaną ciężarówkę. Młody Polak stracił rękę. Szokujące relacje świadków

Podaj dalej

Koszmarne konsekwencje wynikły z wypadku dwóch tirów, w których byli Polak i Ukrainiec. Do tragedii doszło w piątek na drodze S8 pod Łodzią. 23-letni kierowca zawodowy stracił rękę, a lekarze walczą o jego życie. Relacje świadków z miejsca zdarzenia są dramatyczne.

Co tam się wydarzyło?

Policja ustaliła, że 21 sierpnia po godzinie 16 na poboczu S8 zaparkowany był tir marki MAN. Z nieustalonych przyczyn w ciężarówką uderzył inny 40-tonowy zestaw z ciągnikiem siodłowym Scanii. Za kierownicą siedział Ukrainiec, któremu szczęśliwie nic się nie stało. Niestety 23-latek z zaparkowanego MAN-a stracił rękę nad stawek łokciowym. Jeśli przeżyje do końca życia będzie inwalidą.

Wypadek na S8 pod Łodzią. Kierowca tira stracił rękę
fot. ADMAR Ratownictwo drogowe

Sytuacja zaskoczyła też kierowcę osobowego Citroena, który z rodziną jechał na wakacje. Szczęśliwie nikomu z osobówki nic poważnego się nie stało. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał tylko zaintubowanego kierowcę tira. Prace porządkowe trwały tam do późnych godzin nocnych. Powstały potężne korki w kierunku Łodzi między Różą a Mogilnem.

Dramatyczne relacje

Na portalu epainfo.pl, który poinformował o wypadku można znaleźć wpisy osób, które były świadkami tego zdarzenia. – Ja ratowalem życie temu kierowcy – napisał p. Tomasz. – Stracił rękę w tym wypadku, poświęciłem koszulkę nawet żeby co ratować – dodał. Pojawił się też wpis kierowcy Citroena, który uderzył w MAN-a.

p. Maciej: Ja byłem kierowcą tego Citroena. Wyszliśmy z tego cało. Z całego serca dziękuję ludziom o wielkich sercach, którzy robili wszystko co mogli, aby nam pomóc. Współczuje kierowcy, który tak poważnie ucierpiał. Mam wieści od policji, że jest po operacji i obecnie jest w śpiączce. Jego stan jest bardzo ciężki. Do tych, którzy tak łatwo oceniają, nigdy nie wiesz, kiedy staniesz się winny. Dziękuję także wszystkim służbom. Spisali się wzorowo, a nasze dzieciaki dostały piękne maskotki od strażaków . Wy Wszyscy byliście wspaniali!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News