Na jej widok cwaniakom za kierownicą mięknie prawa noga. Prosty i skuteczny bat na piratów drogowych

Na jej widok cwaniakom za kierownicą mięknie prawa noga. Prosty i skuteczny bat na piratów drogowych

tablica-pkt1

Podaj dalej

Coraz większą popularność w województwie lubuskim zyskują specjalne tablice, które skutecznie przemawiają do wyobraźni zbyt szybko jadących kierowców.

Na ekranach oprócz aktualnej prędkości, prowadzący widzi także wysokość mandatu i liczbę punktów karnych, które otrzymałby za tak szybką jazdę. Jeśli kierowca jedzie zgodnie z przepisami, wówczas wyświetlają się podziękowania. Urządzenia nie są fotoradarami, a ich pomiary nie są wykorzystywane do wystawienia grzywny.

screen gorzow.tvp.pl

Okazuje się, że sama wizja kosztów i konsekwencji na razie okazuje się skuteczna. Zarząd Dróg Wojewódzkich postawił już 15 takich tablic. Znalazły się w w Strzelcach Krajeńskich, Zwierzynie, Lubniewicach, dwa w Gliśnie, w Sułowie, Nowych Biskupicach, Radoszynie, Nowym Kramsku, Sławocinie, Czerwieńsku, Klenicy, Krzepielowie i w Lesznie Górnym.

screen gorzow.tvp.pl

Jeszcze tym roku dojdą kolejne. Każda z nich kosztuje maksymalnie 25 tys. złotych. Cena bywa niższa w zależności od miejsca i sposobu montowania. Podobne tablice można spotkać także w innych częściach kraju, ale ich liczba najszybciej rośnie właśnie w woj. lubuskim.

Źródło: TVP3 Gorzów Wlkp.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News