Można już sięgać po jednorazowy dodatek finansowy dla kierowców! Oto ile naprawdę można dostać i jak będą przekazywane środki

Można już sięgać po jednorazowy dodatek finansowy dla kierowców! Oto ile naprawdę można dostać i jak będą przekazywane środki

benzyna diesel lpg autogaz ceny paliw paliwo wzrost cen podwyżki

Podaj dalej

Jest wielu kierowców w Polsce, którzy śmiało przyznają, że wydatki na paliwo są mocno obciążające dla ich budżetu. Dotyczy to zwłaszcza zimy, gdy zużycie paliwa bywa nieco wyższe. Jednak obecnie można sięgnąć po odciążający w tym zakresie jednorazowy dodatek na paliwo. To jedna z wielu korzyści specjalnej akcji, dzięki której wydatki na stacji można zmniejszyć także w dłuższej perspektywie.

Jak otrzymać jednorazowy dodatek?

W celu upewnienia się, że środki zostaną wykorzystane na diesel, benzynę lub LPG nie będą one przekazywane w gotówce lub przelewem na konto. Kierowcy otrzymają bony paliwowe Orlenu, dzięki czemu łatwo będą mogli je zrealizować na tysiącach stacji tej sieci w Polsce. Ci, którzy odbiorą bony po zatankowaniu samochodu będą mogli przy kasie okazać bon i rozliczyć w ten sposób odpowiednią wartość zalanego paliwa.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV
fot. Michelin

Bazowo przygotowano 2 progi kwotowe bonów 60 zł i 120 zł. Ten mniejszy dodatek będzie przysługiwał tym, którzy wejdą na popularny sklep internetowy Oponeo, wybiorą i zakupią komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin w rozmiarze 16 lub 17 cali. Jeżeli nabywca zdecyduje się na opony na 18-calowe lub większe koła, to otrzyma bon na 120 zł. Warunkiem otrzymania tego jednorazowego dodatku jest brak zwrotu towaru, dlatego wysyłka bonu nastąpi w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia. Jeżeli potrzebujemy kilku kompletów opon, warto rozdzielić je na osobne zamówienia, aby otrzymać więcej bonów.

Same opony też zmniejszą wydatki na paliwo

Jednak także zakupione opony Michelin pomogą w zmniejszeniu wydatków na paliwo. Wszystko za sprawą zoptymalizowanego oporu toczenia, który wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. To ważne zwłaszcza zimą. Jednocześnie ogumienie zapewnia imponujący poziom bezpieczeństwa i to na długie lata. Technologia EverGrip sprawia, że nawet po wielu sezonach, gdy bieżnik stępimy do 1,6 mm, opona zachowuje parametry gwarantujące bezpieczeństwo. To też przekłada się na konieczność rzadszego kupowania opon, co jest kolejną korzyścią finansową.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Opisane innowacje znajdziemy chociażby w popularnej oponie zimowej Michelin Alpin 6. To nowa ewolucja tego modelu, który w testach wykazał się bardzo krótką drogą hamowania na śniegu i mokrym asfalcie. Długowieczność gwarantuje też model Michelin Pilot Alpin 5, który dodatkowo zapewnia maksimum precyzji prowadzenia. Nie bez przyczyny te opony trafiają na pierwszy montaż w autach marek premium jak Porsche, BMW, Audi czy Mercedes-AMG. Wspomniane nowinki są też zaimplementowane w najlepszych na rynku oponach całorocznych, czyli Michelin CrossClimate 2. Warto zaznaczyć, że te 2 ostatnie modele mają też dedykowane wersje dla aut generujących większe obciążenia, np. dla SUV-ów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News