Motoryzacyjny orgazm w 15 sekund? Zanim zakażą silników Diesla czy benzynowych V8 - włącz to!

Motoryzacyjny orgazm w 15 sekund? Zanim zakażą silników Diesla czy benzynowych V8 - włącz to!

Podaj dalej

Choć SSC Tuatara jeszcze nie został dostarczony do żadnego z chętnych nabywców, to producent hipersamochodu dawkuje fanom ekscytujące materiały.

Amerykańska konstrukcja dzięki 5,9-litrowemu V8 z twin-turbo o mocy 1750 KM (na biopaliwie E85) ma zawstydzać nawet posiadaczy Bugatti Chironów (1500 KM). Potwierdzeniem tego jak obłędna będzie to zabawka jest klip producenta, który pokazuje jak pracuje wydech na pełnych obrotach

Musisz to zobaczyć

Na powyższym filmie przez 15 sekund można zobaczyć efektowne plucie ogniem i niesamowity dźwięk silnika. Jeśli tak brzmi z odtworzenia, to można sobie tylko wyobrazić, jaką ekscytację wywoła na żywo. Warto dodać, że tak imponujące doznania są efektem załączenia trybu track mode.

SSC Tuatara na Michelin Pilot Sport Cup 2
fot. SSC North America

Za jego sprawą zawieszenie zostanie drastycznie obniżone. Z kolei zautomatyzowaną 7-stopniową przekładnią manualną będzie zmieniać się biegi w czasie zaledwie 50 milisekund. Do zapanowania nad niesamowitymi osiągami zamontowane będą opony Michelin Pilot Sport Cup 2, znane nie tylko z przyczepności, ale i wytrzymałości, co przy przeciążeniach od takiej mocy jest kluczowe. Ta bestia powstanie w liczbie tylko 100 egzemplarzy. Najbardziej wypasione wyposażenie będzie wiązało się z kosztem 1,9 mln dolarów (ok. 7,5 mln zł).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News