Młokos na motocyklu wjechał wprost na Subaru Impreza. Każdy kierowca powinien opanować umiejętność, której mu zabrakło

Młokos na motocyklu wjechał wprost na Subaru Impreza. Każdy kierowca powinien opanować umiejętność, której mu zabrakło

Podaj dalej

W niedzielę, 7 czerwca w Rosji doszło do czołowego zderzenia samochodu z motocyklistą. Okoliczności zdarzenia zwracają uwagę na istotny element, nad którym powinien panować każdy uczestnik ruchu drogowego.

Do wypadku doszło w rejonie bierezowskim, a sfilmował go wideorejestratorem świadek zdarzenia. Na nagraniu widać bardzo chaotyczną jazdę motocyklisty, który po drodze gubi kilka rzeczy ze swojego bagażu. Gdy raz obejrzał się za siebie niebezpiecznie zjechał do środka jezdni.

Kolejne spojrzenie przez lewe ramię było zgubne. 23-latek nieświadomie zjechał na przeciwległy pas ruchu, pakując się wprost pod rozpędzone Subaru Impreza. Osobówka staranowała motocykl marki Orion. Sprawca wypadku przeżył, ale z poważnymi obrażeniami trafił na oddział intensywnej terapii.

Nad czym powinni pracować kierowcy?

To co zgubiło młodego człowieka w tej sytuacji to oczywiście brak koordynacji w momencie ruszania głową. Każdy kierowca powinien mieć wyćwiczone to, aby utrzymywać kierownicę w stałej pozycji niezależnie od spoglądania w którąkolwiek stronę. To ważna umiejętność z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Wypadek Subaru i motocykla
fot. rusdtp.ru

To nie jest żadne zaburzenie, a naturalne, że podświadomie podążamy tam, gdzie patrzymy. Jednak jadąc prostą drogą trzeba wyrobić sobie nawyk utrzymywania toru jazdy. Warto ćwiczyć to już w dzieciństwie, gdy jeździmy na rowerze, aby w przyszłości jadąc mootocyklem lub samochodem mieć to w pełni opanowane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News