Młody podlotek wdepnął gaz na ślepo przy podwójnej ciągłej. Przywalił jak gajowy w sosnę

Młody podlotek wdepnął gaz na ślepo przy podwójnej ciągłej. Przywalił jak gajowy w sosnę

Podaj dalej

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej w górach to oznaka skrajnej głupoty, która ujawniła się u pewnego młodego kierowcy w USA. Wypadek wyglądał wyjątkowo groźnie i spektakularnie. Warto zobaczyć nagranie ku przestrodze, bo może komuś odechce się tak głupich pomysłów.

Skazany na porażkę

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 września 2020 r. na drodze stanowej nr 178 w Kalifornii, w okolicach miasta i jeziora Lake Isabella. Młody kierowca Dodge’a Chargera nie mógł się pohamować przed szybszą jazdą i postanowił dać w palnik swojemu V6. Od tego pomysłu nie odwiódł go brak widoczności na górskim fragmencie i podwójna linia ciągła.

Mountain road plus double yellow plus illegal passing equals rapid deceleration from r/IdiotsInCars

Jak można zobaczyć na filmie powyżej, podczas wyprzedzania autora nagrania na przeciwległym pasie ruchu pojawił prawidłowo jadący Dodge Ram. Kierowca pickupa nie miał czasu na reakcję, podobnie jak młodziak w Chargerze. Doszło do spektakularnej czołówki, która będzie bolesną nauczką po tej bezmyślnej brawurze.

Młody zbiera baty w internetach

Sprawca wypadku myślał, że tamtego dnia zrobi coś, w jego mniemaniu, imponującego. Zamiast tego oprócz obrażeń i strat materialnych musi mierzyć się z falą hejtu. Internauci nie mają litości dla jego głupoty za kierownicą. Sam jednak zrobił wszystko, aby dostać surową pogadankę. Tego typu manewry to czyste szaleństwo!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News