Młoda panienka widziała jedynie czubek własnego SUV-a. Potworny wypadek z rozpędzonym motocyklem mrozi krew w żyłach. Jak oni to przeżyli?

Młoda panienka widziała jedynie czubek własnego SUV-a. Potworny wypadek z rozpędzonym motocyklem mrozi krew w żyłach. Jak oni to przeżyli?

Panienka zajechała drogę motocykliście

Podaj dalej

Szokujący wypadek nagrano na Ukrainie. 26-letnia panienka wymusiła pierwszeństwo i wyjechała wprost przed rozpędzony motocykl. To cud, że w tym potwornie wyglądającym zdarzeniu nikt nie zginął, choć nie obeszło się bez poważnych obrażeń.

Panienka z klapkami na oczach

Do zdarzenia doszło w Winnicy, mieście obwodowym w środkowej Ukrainie. Kierująca Fordem Kuga wyjeżdżała z ulicy podporządkowanej, po czym rozpoczęła manewr skrętu w lewo. 26-latka nie upewniła się jednak czy z lewej strony nikt nie nadjeżdża. Niestety w momencie wjazdu na skrzyżowanie wbił się w nią motocykl, z którego 2 osoby wypadły jak z katapulty.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Moment tego okropnego wypadku widać na wideo powyżej. Siła uderzenia była naprawdę duża, ponieważ 19-letni motocyklista oraz jego brat wylecieli dosyć wysoko w powietrze. Na miejsce w porę przyjechała karetka, a lekarze zdołali uratować życie młodych ludzi. Obecnie znajdują się w szpitalu, ich stan określa się jako ciężki. Sprawczyni wyszła z wypadku bez szwanku.

Czego uczy to zdarzenie?

Nagranie jest w zasadzie dobrym materiałem szkoleniowym i to z kilku względów. Po pierwsze jazda w ruchu drogowym zawsze powinna opierać się na ograniczonym zaufaniu. Mimo pierwszeństwa trzeba być przygotowanym na plan B, gdyby ktoś w nieoczekiwany sposób złamał przepisy. Motocyklista powinien przed skrzyżowaniem po prostu zwolnić. Inną sprawą jest źle zapięty kask, który podczas wypadku nie powinien spaść z głowy. Niestety wiele osób jedynie nasuwa go, a zapomina zapiąć pod brodą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News