Mazdaru WRMX-5? Youtuber przeszczepił do Mazdy MX-5 silnik i napęd z Subaru Impreza WRX!

Mazdaru WRMX-5? Youtuber przeszczepił do Mazdy MX-5 silnik i napęd z Subaru Impreza WRX!

Podaj dalej

Co zrobić, gdy kochasz lekkość i zwinność Mazdy MX-5, ale jednocześnie ubóstwiasz układ napędowy Subaru Impreza WRX STI? Oczywiście spróbować połączyć obie rzeczy.

Na tak szalony projekt zdecydował się właściciel youtube’owego kanału Gingium, który lubuje się we wszelakich przeróbkach pojazdów. Amerykański fan Mazdy MX-5 Miata jeszcze niecały rok temu cieszył się z przerobionego na terenówkę roadstera z zaspawanym tylnym mostem.

Koncepcja zmieniła się, gdy do garażu mechanika-artysty wpadło „pełnoletnie” Subaru Impreza WRX. Popularny bug-eye posłużył za dawcę projektu Rally Miata, bowiem do MX-5 przeszczepiona napęd na 4 koła oraz dwulitrowego boxera z turbo. Operacja „Mazdaru” jest już na ostatniej prostej.

W ostatnim materiale Gingium pokazuje detale samochodu, który wygląda jak szalone buggy na Rajd Dakar. Choć wciąż nie zaprezentowano go z odpalonym silnikiem, to sama idea zasługuje na uznanie. Z niecierpliwością będziemy czekać na pierwsze nagrania jak ta konstrukcja będzie sprawdzać się w ruchu off-roadowym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News