Mazdaru WRMX-5? Youtuber przeszczepił do Mazdy MX-5 silnik i napęd z Subaru Impreza WRX!

Co zrobić, gdy kochasz lekkość i zwinność Mazdy MX-5, ale jednocześnie ubóstwiasz układ napędowy Subaru Impreza WRX STI? Oczywiście spróbować połączyć obie rzeczy.

Mazdaru WRMX-5? Youtuber przeszczepił do Mazdy MX-5 silnik i napęd z Subaru Impreza WRX!
Podaj dalej

Na tak szalony projekt zdecydował się właściciel youtube’owego kanału Gingium, który lubuje się we wszelakich przeróbkach pojazdów. Amerykański fan Mazdy MX-5 Miata jeszcze niecały rok temu cieszył się z przerobionego na terenówkę roadstera z zaspawanym tylnym mostem.

Koncepcja zmieniła się, gdy do garażu mechanika-artysty wpadło „pełnoletnie” Subaru Impreza WRX. Popularny bug-eye posłużył za dawcę projektu Rally Miata, bowiem do MX-5 przeszczepiona napęd na 4 koła oraz dwulitrowego boxera z turbo. Operacja „Mazdaru” jest już na ostatniej prostej.

W ostatnim materiale Gingium pokazuje detale samochodu, który wygląda jak szalone buggy na Rajd Dakar. Choć wciąż nie zaprezentowano go z odpalonym silnikiem, to sama idea zasługuje na uznanie. Z niecierpliwością będziemy czekać na pierwsze nagrania jak ta konstrukcja będzie sprawdzać się w ruchu off-roadowym.

Przeczytaj również