Masz Skodę? Ty to masz dobrze! Twoja Octavia lub Fabia będzie działać jak Paczkomaty. Jak to możliwe? [WYJAŚNIAMY]

Masz Skodę? Ty to masz dobrze! Twoja Octavia lub Fabia będzie działać jak Paczkomaty. Jak to możliwe? [WYJAŚNIAMY]

Skoda będzie działać jak paczkomaty

Podaj dalej

Dziś w Polsce jedną z najpopularniejszych form odbioru przesyłek są Paczkomaty InPost. Jednak za chwilę możemy doświadczyć czegoś jeszcze bardziej wygodnego. Wystarczy mieć Skodę!

Skoda testuje w Pradze system doręczania przesyłek bezpośrednio do samochodu. Odpowiada za to stworzone przez czeską markę narzędzie Car Access, dzięki któremu auto staje się mobilnym i prywatnym „paczkomatem”. Niezależnie od tego, gdzie akurat musieliśmy wyjść lub pojechać, paczka trafi prosto do odbiorcy.

Skoda jak paczkomat
fot. Skoda

Paczkomaty w twoim samochodzie?

Kurierzy będą namierzać skalibrowany w Car Access pojazd. Jeśli numer rejestracyjny będzie się zgadzał, doręczyciel za pomocą aplikacji otworzy bagażnik i umieści tam przesyłkę. Pozostaje mu wtedy tylko zatrzaśnięcie klapy bagażnika i odjechanie. W tym czasie Skoda odbiorcy będzie zamknięta i bezpiecznie przechowa paczkę. Wszystkie aktualizacji statusu doręczenia użytkownik będzie mógł podejrzeć w aplikacji MySkoda.

Martin Jahn, SkodaMartin Jahn, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu: Dzięki Car Access pojazdy Skody mogą zaoferować użytkownikom przydatną usługę również wtedy, gdy pozostają zaparkowane. Obecnie chcemy rozszerzyć naszą ofertę rozwiązań mobilnych o opcję, która może zaoszczędzić czas klientów, zapewnić im większą wygodę i na wiele sposobów ułatwić codzienne życie. Car Access umożliwia kurierowi zostawienie paczki w samochodzie klienta, dzięki czemu nie musi on umawiać się z klientem na doręczenie jej do domu. Kurier wybranej firmy otrzymuje dostęp do niezbędnych danych pojazdu, a dostawa odbywa się bezdotykowo. To wielka zaleta, zwłaszcza w obecnych czasach.

Kiedy w Polsce?

Obecna faza pilotażowa ma potrwać do końca roku. Potem planuje się rozszerzyć testy na inne miasta, a nawet poza granice kraju. Na razie nie potwierdzono, czy testy odbędą się też w Polsce. Żeby dołączyć do systemu pilotażowego trzeba posiadać Skodę wyprodukowaną w 2019 r. lub później. Ważne jest to, aby posiadała system Care Connect: Remote Access. Nieco później przewiduje się uruchomienie usługi w modelach Enyaq iV, Kamiq i Scala.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News