Masz Skodę? Mamy dla ciebie wspaniałe informacje! Już nigdy nie oszuka cię żaden mechanik

Masz Skodę? Mamy dla ciebie wspaniałe informacje! Już nigdy nie oszuka cię żaden mechanik

Podaj dalej

Skoda opracowała aplikację, dzięki której diagnozowanie problemów z samochodem może być tak proste, jak wyciągnięcie smartfona. Apka Sound Analyser nagrywa dźwięk, gdy pojazd jest uruchomiony, a następnie porównuje nagranie z zapisanymi wzorcami dźwięku. Ponoć w 90 proc. przypadków do właściwej diagnozy wystarczy dźwięk.

Jak to działa?

Skoda twierdzi, że aplikacja konwertuje nagrany plik audio na spektrogram, który wizualnie przedstawia sygnały akustyczne. Następnie technologia sztucznej inteligencji porównuje plik z zapisanymi nagraniami, aby zidentyfikować odchylenia. Następnie algorytm ustala, jakie są odchylenia i jak je naprawić.

Skoda Sound Analyser

Aplikacja zapewnia szereg korzyści zarówno klientom, jak i dealerom. Jak wyjaśnia Skoda, Sound Analyser sprawia, że ​​dbałość o samochód jest bardziej wydajna. Jednocześnie skraca czas spędzany przez pojazdy w warsztacie na naprawy. Prowadzi to do poprawy satysfakcji klienta i zwiększenia produktywności.

Przenosimy Skodę do przyszłości przyszłości

Skoda testowała aplikację w ramach projektu pilotażowego w 14 różnych krajach. Zaangażowano do niego 245 dealerów, którzy dostarczyli nagrania audio na potrzeby procesu „uczenia się” specjalnego oprogramowania. Co ciekawe, Skoda zasugerowała, że ​​technologia może zostać wdrożona do przyszłych modeli marki za pomocą specjalnych czujników, które nasłuchują nieprawidłowości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News