Masz Diesel, benzynę lub LPG? Kierowcy w Polsce mają nowy sposób na to jak mniej wydawać na paliwo. To działa!

Masz Diesel, benzynę lub LPG? Kierowcy w Polsce mają nowy sposób na to jak mniej wydawać na paliwo. To działa!

Kierowcy w Polsce mają nowy sposób na mniejsze wydatki na paliwo

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce na razie nie mogą liczyć na spadek cen paliw, dlatego każdy sposób na niższe spalanie jest na wagę złota. Ostatnio na popularności zyskuje metoda, która kilka lat temu wydawała się mało znacząca. Dziś jest jednak inaczej, a mniejsze wydatki na Diesel, benzynę lub LPG można zapewnić sobie TUTAJ.

Technologia poszła do przodu

Utarło się, że Diesel, benzyna lub LPG zużywają mniej, jeśli stosujemy ecodriving, ale to absolutnie nie wszystko. Dziś zaskakujące znaczenie mają opony nowej generacji, które są podstawą do oszczędności na długie lata. Wszystko dlatego, że inżynierowie Michelin opracowali innowacyjną formułę, która potrafi połączyć niskie opory toczenia z dobrymi wynikami w testach hamowania na mokrym. Te parametry zawsze wydawały się wykluczające, ale technika poszła do przodu. Dowiedz się więcej o tym TUTAJ.

Opona letnia Michelin Pilot Sport 4S

Oprócz tego Michelin opracował technologię EverGrip, która gwarantuje wysoką wydajność opony od nowości do zużycia. Chodzi o to, że parametry nowej opony nie spadają drastycznie po sezonie czy dwóch. Mało tego, bezpieczne hamowanie na mokrym można mieć nawet, gdy bieżnik ma 1,6 milimetra! Jak to osiągnięto? Po prostu opona posiada kilka warstw, a gdy te wierzchnie się ścierają, odsłaniają się kolejne. Na nich można spotkać, np. szersze kanały lub nowe lamele, aby dopasować się do niższego bieżnika.

W których modelach to znaleźć?

Na rynku Michelin sprzedaje mnóstwo opon letnich, ale innowacyjne rozwiązania szczęśliwie znajdziemy w każdym modelu. Już nawet wydawałoby się bazowa opona Michelin Primacy 4 posiada świetne wyniki w testach hamowania oraz długą żywotność za sprawą EverGrip. Jeżeli jednak potrzebujemy coś, co oprócz codziennej zabawy sprawdzi się okazjonalnie podczas sportowej jazdy to warto sięgnąć po Michelin Pilot Sport 4S. Tutaj ważna uwaga, większe samochody mają swoją osobnę wersję Michelin Pilot Sport 4 SUV, dopasowaną do większych obciążeń.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Nowinki pochodzące z wieloletnich badań udało się zawrzeć także w oponach całorocznych. Ten rodzaj ogumienia mocno zyskuje znów na popularności, zwłaszcza że powstały niezwykle wydajne opony Michelin Crossclimate+. Znajdują one zastosowanie nie tylko w osobówkach, ale i dostawczakach. Dla nich skrojono zresztą osobny model Michelin Agilis Crossclimate.

Zgarnij 120 zł na paliwo

Kierowcy w Polsce powinni mieć na uwadze, że teraz trwa także wyjątkowa akcja promocyjna. Jeśli kupisz innowacyjne opony letnie Michelin TUTAJ – to otrzymasz kartę przedpłaconą na paliwo. Można nią zapłacić na dowolnej stacji paliw za Diesel, benzynę lub LPG. Ile? Nawet 120 zł, jeśli zakupimy opony w rozmiarze 18 cali lub większym. Wybór 16-tek lub 17-tek także jest premiowany, ale kartą o wartości 60 złotych.

karta przedpłacona Michelin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News