Mandat ponad 500 zł za zjedzenie "McDonalda" w aucie na parkingu. Kierowcy nie mają pojęcia, że tak można złamać przepisy

Mandat ponad 500 zł za zjedzenie "McDonalda" w aucie na parkingu. Kierowcy nie mają pojęcia, że tak można złamać przepisy

Za jedzenie McDonalda w aucie na parkingu można dostać mandat

Podaj dalej

Jadasz „McDonalda” w aucie na parkingu? Okazuje się, że nie zawsze jest to dozwolone. Kierowcy, którzy się zapomną mogą otrzymać nawet 550 zł mandatu. Żeby nie wpaść w taką pułapkę, trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Mnóstwo kierowców podjeżdża pod restauracje sieci McDonald’s, po czym kupuje jedzenie i wynajduje miejsce parkingowe. Wtedy w spokoju spożywa pokarm w aucie i spokojnie odjeżdża dalej. Brzmi znajomo? Kierowcy powinni wykazać się jednak wyjątkową czujnością, bo w takich sytuacjach można dostać wysoki mandat. Trzeba zwrócić dużą uwagę na to, kto jest właścicielem parkingu, na którym jemy w aucie.

Zjadł McDonalda na parkingu Starbucksa

Coś o tym wie pan Bob Spink, który 22 kwietnia poczuł „smaka na maka” i podjechał do restauracji w walijskim Swansea. Odebrał zamówienie bez wysiadania z auta, po czym zaparkował swojego Peugeota 207 na pierwszym możliwym miejscu w okolicy. Jednak 2 maja otrzymał pocztą mandat na kwotę 100 funtów (ok. 550 zł) za to, że przez 16 minut spożywał „McDonalda” na parkingu. Dokonanie płatności w ciągu 14 dni obniża należność do 40 funtów (ok. 220 zł).

Mandat 550 zł za jedzenie McDonalda w aucie na parkingu
fot. Bob Spinks

Feralnego dnia parking restauracji McDonald’s przy Fabian Way w Swansea był pełny. Bob Spinks zatrzymał auto na sąsiadującym parkingu Starbucksa i tam zjadł jedzenie w aucie. Operator parkingu Starbucksa, firma National Parking Enforcement Ltd uznała, że stanowi to naruszenie przepisów tego miejsca. Parking jest darmowy tylko dla klientów sieci Starbucks.

Jedna gwiazdka nie wzięła się znikąd

Okazuje się, że to nie pierwsza tego typu akcja lokalnego Starbucksa, który w tej lokalizacji ma w sieci ocenę 1 na 5 gwiazdek. Po upublicznieniu historii w sieci, znaleźli się też inni poszkodowani w podobny sposób. Bob Spinks przyznaje, że ta praktyka wpływa na fatalny wizerunek Starbucksa. Teraz przestrzega przed nią innych, ponieważ nie spodziewał się, że za zamówienie w McDonald’s za 12 funtów (ok. 63 zł) przyjdzie mu zapłacić dużo więcej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News