Mamy nowe informacje o nadciągającej "Bestii ze wschodu"! Kierowcy nie mogą zlekceważyć tej prognozy

Mamy nowe informacje o nadciągającej "Bestii ze wschodu"! Kierowcy nie mogą zlekceważyć tej prognozy

Podaj dalej

Nowy rok przyniósł nam dosłownie mrożące krew w żyłach prognozy pogody. Według modelów numerycznych druga połowa tego miesiąca miała stać pod znakiem mrozów do -30 stopni Celsjusza. Teraz pojawiły się najnowsze informacje o nadciągającej „Bestii ze wschodu” jak nazywa się wyż syberyjski. Kierowcy już teraz powinni przygotować się na potężne mrozy.

Czy naprawdę przyjdzie Bestia ze wschodu?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uspokaja jednak nastroje. – Zimno będzie, ale to żadna „bestia ze wschodu” – powiedział Gazecie Wyborczej rzecznik IMGW-PIB, Grzegorz Walijewski. – Trzeba pamiętać, że prognoza na trzy tygodnie do przodu jest obarczona bardzo dużym błędem – zaznaczył. Wizja siarczystego mrozu faktycznie pojawiła się w wyliczeniach modeli numerycznych. Jednak szybko prognozy przestały być tak katastroficzne.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

Nie oznacza to jednak, że mrozy ominą Polskę. W żadnym wypadku nie powinno to rozluźniać kierowców przed przygotowaniem do ostrej zimy. Wszak przy -10 stopniach Celsjusza lepiej nie jeździć chociażby na letnich oponach. Mało tego, przy wyborze opon zimowych warto kupić coś raz, a dobrze. Dzisiejsze technologie pozwalają tworzyć naprawdę trwałe zimówki, które dobrze działają po dłuższym użytkowaniu, a zarazem nie zwiększają drastycznie zużycia paliwa.

Co to za opony?

Jeżeli mowa o najnowszych technologiach, to najwięcej inwestycji w nie od dawna czyni Michelin. Wieloletnia praca nad różnymi mieszankami oraz metodami ich łączenia, zdziałały cuda. Co ciekawe, nie oznacza to, że opony zimowe Michelin są absurdalnie drogie. TUTAJ możecie sami sprawdzić, czy jest to rozwiązanie na waszą kieszeń. Przy analizie warto wziąć pod uwagę, że tak skonstruowane opony działają niemal jak nowe nawet po znacznym zużyciu bieżnika.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Zimówki od Michelin posiadają różne specyfikacje. Przykładowo ogumienie Michelin Pilot Alpin 5 jest wybierane na pierwszy montaż do samochodów klasy premium. Wysoka trwałość połączona ze zoptymalizowanym oporem toczenia robi wrażenie na każdym kierowcy. Warto zaznaczyć, że dla SUV-ów skonstruowano osobny model Michelin Pilot Alpin 5 SUV o wytrzymalszej konstrukcji. Niezwykle wysokie recenzje zbiera także opona zimowa Michelin Alpin 6, chwalona za trwałość i niezmienną wydajność od nowości do zużycia.

Więcej o tych rewolucyjnych oponach przeczytasz TUTAJ.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News