Mają rozmach! Porsche zrobiło spektakularną prezentację na największym budynku świata. Musisz to zobaczyć

Mają rozmach! Porsche zrobiło spektakularną prezentację na największym budynku świata. Musisz to zobaczyć

Mają rozmach! Porsche zrobiło spektakularną prezentację na największym budynku świata. Musisz to zobaczyć

Podaj dalej

Burdż Chalifa (ang. Burj Khalifa) to najwyższy budynek na świecie, a Porsche zdecydowało się przekształcić jego masywną fasadę w największy cyfrowy billboard w historii. Nagranie wyświetlonej na nim reklamy Porsche Taycana zrobił piorunujące wrażenie nie tylko na mieszkańcach Dubaju, ale i internautach.

Nie było to łatwe przedsięwzięcie, ponieważ do takiego efektu potrzebnych było ponad milion diod LED na 828-metrowej konstrukcji. Inteligentna synchronizacja elementów pozwoliła stworzyć ogromny ekran o powierzchni wyświetlania 33 tys. metrów kwadratowych! Ten spektakularny pokaz możecie zobaczyć na wideo poniżej i po seansie będziecie żałować, że w chwili premiery nie byliście w Dubaju.

Ależ to było show Porsche!

Porsche nie powiedziało wiele o tym, jak to zostało zrobione, ale efekt końcowy jest imponujący. Jak widać, prezentacja zaczęła się od animacji niebieskich świateł symbolizujących przepływ prądu. W pewnym momencie nastąpiło powstanie wielkich pikseli i zgaszenie diod. W końcu animowany piorun przywrócił konstrukcję do „życia” i od dołu zaczął rosnąć pasek postępu ładowania.

Po tym wyświetla się hasło „Każde Porsche, kiedykolwiek zbudowane, ma duszę”. Następuje prezentacja historycznych pojazdów jak Lonner-Porsche, 356, 911, 918 Spyder czy wyczynowego 919 Hybrid. Po wyświetleniu komunikatu „Przygotuj się na pierwszy całkowicie elektryczny samochód sportowy z duszą Porsche” ukazuje się wyczekiwany Taycan. Efektownym finałem rozświetlenie całego Burdż Chalifa na biało z logotypem Porsche.

Porsche Taycan na Burj Khalifa
fot. Porsche

Co to jest Porsche Taycan?

Pokaz świateł z pewnością wygląda imponująco i został zaprojektowany w celu wsparcia lokalnej premiery Taycan 4S, Turbo i Turbo S. Ta ostatnia wersja jest najbardziej elektryzująca, dzięki pakietowi baterii o pojemności 93,4 kWh. Dzięki temu samochód osiąga moc do 761 KM (560 kW) z trybem overboost i rozpędza się od 0 do 100 km/godz. w zaledwie 2,8 sekundy. Taycan Turbo S może również osiągnąć prędkość maksymalną 260 km/godz., a w cyklu WLTP deklarowany zasięg wynosi 412 kilometrów. Znakomitą wydajność zapewniają nie tylko podzespoły elektryczne czy mechaniczne. W bardzo przemyślany sposób zaprojektowano też detale aerodynamiczne oraz postawiono na wytrzymałe i przyczepne opony Michelin Pilot Sport 4S.

Porsche Taycan na oponach Michelin Pilot Sport 4S

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News