[LIVE] Są zmiany w obostrzeniach! Co zmienia się dla kierowców? Jak majówka? Oglądaj na żywo

[LIVE] Są zmiany w obostrzeniach! Co zmienia się dla kierowców? Jak majówka? Oglądaj na żywo

Podaj dalej

Minister zdrowia, Adam Niedzielski przedstawia właśnie na konferencji zmiany w obostrzeniach na terenie Polski. Czy potwierdzą się plotki o poluzowaniu niektórych restrykcji? Czy kierowcy mogą planować wyjazdy na majówkę? Oglądaj na żywo ogłoszenie planów rządu.

Transmisja na żywo z konferencji ministra zdrowia

Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r. Na razie zapowiedziano przywrócenie nauki hybrydowej w szkołach dla klas 1-3. Zdecydowano się także na odmrożenie branży beauty, czyli zakładów kosmetycznych i fryzjerów. Poluzowanie obostrzeń dotyczy jednak tylko 11 województw. Są to dokładnie: zachodnio-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie, małopolskie i podkarpackie.

Gdzie nie zniesiono obostrzeń? Co z innymi ograniczeniami?

Żadnych zmian w obostrzeniach nie zaplanowano w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. Wkrótce zostaną ogłoszone także inne zmiany w obostrzeniach, ale minister zdrowia zrobi to dopiero w przyszłym tygodniu. Wśród rozważanych zmian jest m.in. rezygnacja z obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Po weekendzie dowiemy się także co dalej branżą hotelarską (zwłaszcza w kontekście wyjazdów na majówkę) czy weselną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News