Kuba Wojewódzki sprzedaje samochód marzeń. Król TVN zarobi na nim grubo ponad milion złotych

Kuba Wojewódzki sprzedaje samochód marzeń. Król TVN zarobi na nim grubo ponad milion złotych

Podaj dalej

Instagram staje się coraz bardziej popularną platformą do sprzedaży samochodów przez celebrytów. Niedawno swoją ofertę promował tam kojarzony z TVP prezenter Tomasz Kammel, ale prawdziwą petardę wrzucił „król TVN”, Kuba Wojewódzki.

Dziennikarz postanowił podzielić się z fanami wiadomością, iż zamierza pozbyć się swojego niezwykle szybkiego samochodu. Mowa o Porsche 911 GT2 RS, czyli najmocniejszej, produkcyjnej 911-tce w historii. Silnik typu bokser o pojemności 3,8 litra oferował w nim bowiem aż 700 KM, co przy napędzie na tylne koła umożliwiało sprint od 0 do 100 km/godz. nawet w 2,7 sekundy.

Ile jest warte auto po celebrycie?

Porsche 911 GT2 RS Weissach Package
Porsche 911 GT2 RS Weissach Package

Nie da się ukryć, że znany właściciel może znacząco podnieść wartość sprzedawanego samochodu, co udowodniły m.in. aukcje kultowych pojazdów po zmarłym gwiazdorze serii „Szybcy i wściekli”, Paulu Walkerze. Kuba Wojewódzki to oczywiście inny kaliber, ale na polskie warunki z pewnością jest to wartość dodana. Oczywiście dla niektórych, bo gospodarz znanego talk show jest osobowością kontrowersyjną, przez co ma sporo fanów, ale i anty-fanów.

Pojazd oferowany przez Kubę Wojewódzkiego jest najbardziej ekstremalną wersją generacji 991, bowiem jest wyposażony w słynny pakiet Weissach. Choć nie podnosi on mocy silnika, to zapewnia m.in. lżejsze komponenty, które wpływają na wydajność „porszaka”. Samochód jest z rocznika 2018 i ma przejechane 4 tysiące kilometrów. To dosyć mało. Przy okazji ma oryginalną rejestrację W1 KW33, co w jakiś tam sposób jeszcze bardziej czyni go wyjątkowym.

Jaka cena za samochód Kuby Wojewódzkiego?

Ile zatem trzeba zapłacić za Porsche 911 GT2 RS po Kubie Wojewódzkim? Gwiazda telewizji nie podaje publicznie ceny „żeby nie wzniecać zamieszek”. Faktem jest jednak, że rynkowa wartość takiego pojazdu to prawie półtora miliona złotych. Nie jest jednak powiedziane, że dziennikarz będzie chciał znacząco zawyżać cenę. Jeśli sprzedaje to wyjątkowe auto, to zapewne nie będzie wystawiał zbyt zaporowej bariery dla chętnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News