Ktoś się wygadał! Programiści już pracują nad GTA VI. Wirtualne kradzieże samochodów i pościgi w zupełnie nowej formule

Ktoś się wygadał! Programiści już pracują nad GTA VI. Wirtualne kradzieże samochodów i pościgi w zupełnie nowej formule

Podaj dalej

Branżowy serwis gamingowy IGN, donosi o rozpoczęcie prac nad nową edycją Grand Theft Auto. To niezwykle popularna seria gier, w której gracz wciela się w rolę przestępy, kradnącego ciekawe samochody i biorącego udział w efektownych pościgach.

Z tego powodu na GTA VI czeka także sporo fanów motoryzacji. IGN powołuje się na źródło w Rockstar Games, które miało ujawnić, że kolejna odsłona Grand Theft Auto będzie następnym dużym projektem studia po Red Dead Redemption 2. Temat wyciekł przy okazji afery wokół tej gry, bowiem Rockstar Games miał zmuszać programistów do nadgodzin, co przerodziło się w niemałe trzęsienie ziemi w firmie.

Grand Theft Auto VI ma być już tworzone z poszanowaniem praw pracowników. Terminy mają nie być wyśrubowane, a sam produkt początkowo będzie dość kompaktowy. Gracze będą mieli jednak możliwość poszerzenia otwartego świata o systematycznie wydawane dodatki. Jest zbyt wcześnie, aby spekulować o dacie premiery, ale wieść o rozpoczęciu faktycznych prac nad tytułem mocno zbliża fanów serii do pozytywnych informacji.

Rockstar Games może nie spieszyć z oficjalnym komunikatem, bowiem wciąż bardzo dojną krową jest wydane w 2013 r. Grand Theft Auto V. Gra wciąż znakomicie się sprzedaje, a zapowiedź rychłego wypuszczenia nowej części mogłaby ten trend wyhamować.

Tak będzie wyglądała jazda samochodem w GTA VI? Szczęka opada

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News