Które sklepy Biedronka są otwarte 1 sierpnia? Kierowcy mogą pojechać tylko do niektórych placówek [LISTA]

Które sklepy Biedronka są otwarte 1 sierpnia? Kierowcy mogą pojechać tylko do niektórych placówek [LISTA]

Biedronka parking

Podaj dalej

Zakaz handlu w niedzielę staje się coraz mniej uporczywy dla Polaków. W praktyce kierowcy mają szeroką gamę sklepów, do których mogą podjechać w niedzielę niehandlową. Ostatnio do tego grona dołączyła sieć Biedronka, choć dotyczy to wybranych placówek. Pełna lista sklepów otwartych 1 sierpnia jest już znana.

Ile Biedronek obchodzi zakaz?

Coraz więcej sieci zaczyna korzystać z luki w prawie i uzyskuje status placówki pocztowej. Wystarczy do tego umowa z firmą kurierską i otworzenie punktu odbioru przesyłek. Już teraz mówi się, że prawo ma zostać uszczelnione, ale do tego czasu m.in. Biedronka chce schylić się „po swoje”. Nic dziwnego, bo według sondaży blisko połowa Polaków życzyłaby sobie powrotu do swobodnego handlu w każdą niedzielę.

Testy na COVID-19 z Biedronki nie wykrywają koronawirusa
fot. Biedronka

Niedawno Biedronka podpisała umowę z Pocztą Polską, która nieoczekiwanie partycypuje w obchodzeniu zakazu handlu. Kierowcy i klienci są jednak nieco zdezorientowani, bo nie wszystkie sklepy z sieci Biedronka mają faktycznie status placówki pocztowej. Sama sieć nie udostępnia pełnej listy otwartych sklepów w niedzielę, bo podaje, że jest ich tylko 7. Jednak w praktyce „Biedra” działa w niedzielę już w ponad 240 lokalizacjach!

Która Biedronka jest otwarta w niedzielę 1 sierpnia?

Nie tak dawno o stworzenie długiej listy otwartych Biedronek pokusił się m.in. Business Insider. Jednak już teraz wiadomo, że nie jest to kompletna lista, a przynajmniej tak wynika z raportów internautów. W przypadku skromniejszego zestawienia znalezionego na money.pl jeden z komentujących zwrócił uwagę na brak Biedronki w Lublinie przy ul. Sawy. Takich ukrytych lokalizacji może być zdecydowanie więcej. W końcu Biedronka ma już ponad 3000 sklepów w całej Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News