Kozak, typowy mistrz prostej urządził sobie wyprzedzanie. Instant karma i bajerant skompromitowany

Kozak, typowy mistrz prostej urządził sobie wyprzedzanie. Instant karma i bajerant skompromitowany

Podaj dalej

„Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców”. Ten słynny cytat Colina McRae perfekcyjnie obrazuje jak ważne są umiejętności. Zwłaszcza w normalnym ruchu drogowym, gdy niejeden kozak zabiera się za brawurowe wyprzedzanie. Jednak gdy trzeba skręcić, grunt wali się pod nogami.

To wyprzedzanie nie mogło się udać

Przykładem tego jest film, który trafił do kompilacji youtube’owego kanału „Stop Cham”. W odtwarzaczu poniżej od 0:12 widzimy trzypasmową drogę w jednym z polskich miast. Pewien kozak uznał, że wykorzysta prawy, zanikający pas na wyprzedzanie. Jak (niewiele myśląc) postanowił, tak zrobił, ale przy zmianie pasa w ostatniej chwili zaczęły się schody. Zobaczcie jego kompromitację w playerze pod tym akapitem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

SEAT Leon wpadł w niekontrolowany poślizg, nad którym mistrz prostej już nie umiał zapanować. Z pewnością nie pomogło mu to, że zanikający pas był częściowo ośnieżony, ale kierowca z wyobraźnią nie zabierałby się za takie wyprzedzanie. Nieodpowiedzialny kierowca szczęśliwie narobił szkód jedynie sobie, a nie innym. W efektownym stylu przebił się przez śnieżną zaspę, a zatrzymał się dopiero na nitce jezdni po drugiej stronie.

Sposób na wyobraźnię

Kozak dostał szybką nauczkę, ale ten film powinien być przykładem dla wszystkich młodych kierujących. Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy warto wybrać się na zajęcia z doskonalenia techniki jazdy. W każdym województwie można coś takiego znaleźć. Nie chodzi tyle o nabranie umiejętności wychodzenia z poślizgu, ale lepszego zrozumienia, co do niego doprowadza. W końcu lepiej przeżyć podbramkową sytuację w kontrolowanych warunkach, niż w ruchu drogowym. Mając wyobraźnię i doświadczenie z takich lekcji, kierowca raczej nie zabierze się za takie ryzykowne wyprzedzanie jak na filmie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News