Korzystasz z Google Maps? Polscy kierowcy liczą się z usunięciem aplikacji. Już w wakacje możliwe duże zmiany

Korzystasz z Google Maps? Polscy kierowcy liczą się z usunięciem aplikacji. Już w wakacje możliwe duże zmiany

Podaj dalej

Google Maps jest często pierwszym wyborem w przypadku nawigacji samochodowych. Nic dziwnego, ta aplikacja jest od razu zainstalowana w smartfonie, a czytelnością i aktualizacjami często zawstydza te fabryczne w samochodach. Jednak dla wielu polskich kierowców to mogą być ostatnie miesiące z nawigacją Google.

Film „Kosmiczny Mecz” 2 nadchodzi! W sieci pojawił się trailer.

Zmierzch Google Maps w Polsce?

Dominację popularnej apki pogłębiło stworzenie Android Auto, czyli wygodnego pomostu między ekranem samochodu, a smartfonem lub tabletem. Wszystko przez to, że ta aplikacja nie zezwalała na wykorzystywanie programów firm trzecich, co wykosiło konkurencję. Użytkownicy byli ograniczeni w zasadzie do Google Maps oraz mniej znanego Waze. Już niebawem ten monopol zostanie zakończony, bowiem Android Auto oficjalnie otworzyło się na zewnętrzne aplikacje do nawigacji, parkowania czy ładowania pojazdów.

Nie tylko Google Maps w Android Auto

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Od 5 kwietnia do Sklepu Play można wgrywać aktualizacje aplikacji, które przystosowują nawigacje do wymogów Android Auto. To duża okazja na zgarnięcie istotnej części rynku dla tak popularnych nawigacji jak na przykład Yanosik. Nawigacja kojarzona głównie z najdokładniejszym ostrzeganiem o fotoradarach i nieoznakowanymi radiowozami wciąż nie jest zgodna z Android Auto. Gdy ten dzień nastąpi, w Polsce może dojść do naprawdę sporych migracji. Google Maps może stracić naprawdę wielu użytkowników.

Od kiedy Yanosik na Android Auto?

Na ten moment debiut Yanosika na Android Auto nie ma potwierdzonej daty. Jak ustaliły dobreprogramy.pl, ma to się stać jeszcze w tym roku. Można domniemywać, że trwają prace nad uruchomieniem wersji pod Android Auto na tegoroczny sezon wakacyjny. Byłby to z pewnością idealny moment na zintegrowanie się z tą platformą. Warto zaznaczyć przy tym, że Android Auto wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, ale ma się to zmienić w 2021 r. Można już jednak korzystać z niego „nieoficjalnie” w Androidzie 10 oraz 11. W starszych wersjach (5-9) możliwa jest samodzielna instalacja pakietu APK.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News