Kolejny dodatek finansowy trafia do kieszeni Polaków! Pieniądze dostaje się natychmiast, bez wniosków i żadnych ceregieli

Kolejny dodatek finansowy trafia do kieszeni Polaków! Pieniądze dostaje się natychmiast, bez wniosków i żadnych ceregieli

500 800 plus świadczenie pieniądze na dziecko próg kryterium dochodowe

Podaj dalej

Gdyby zapytać Polaków o to, co by im się teraz najbardziej przydało – pewnie wskazaliby na pieniądze. Wysoka inflacja i wynikająca z niej drożyzna mocno nadwyrężyła portfele, zwłaszcza biedniejszych obywateli. Na szczęście do kieszeni Polaków trafia właśnie nowy dodatek finansowy. Ma on wiele zalet, bo nie zwiększa inflacji i otrzymuje się go w zasadzie z automatu.

Jak dostać ten dodatek finansowy?

Wysokie ceny energii, żywności oraz paliwa co miesiąc rujnują budżety w szczególności biedniejszych rodzin. Jednak jest już światełko w tunelu, bowiem ceny na stacjach paliw są dużo niższe można było się spodziewać. To świetne wieści nawet dla tych, którzy nie mają swojego samochodu. W końcu tańsze paliwo jest szansą na obniżenie cen w sklepach, do których dostawy wykonuje się spalinowymi ciężarówkami. Dzięki temu, że koszty tankowania spadną w domowym budżecie zostanie nam pewien oszczędnościowy dodatek finansowy.

Stacje paliw podwyższą ceny
fot. freepik.com – irenemiller

Ku zadowoleniu Polaków to właśnie olej napędowy tanieje najmocniej. Według badania e-petrol.pl średnia cena diesla spadła o 10 groszy na litrze i kosztuje już zazwyczaj 6,11 zł/l. Jednak o krok dalej z obniżkami udało się pójść stacjom w woj. świętokrzyskim. Tam za olej napędowy płaci się ok. 6,02 zł/l. To 9 groszy na litrze poniżej średniej i 16 gr taniej niż na Mazowszu (6,18 zł/l).

Tanieje każde paliwo

Całkiem zadowoleni mogą być też osoby, które tankują benzynę 95-oktanową. Ta potaniała o 5 groszy na litrze, a średnia cena tego paliwa spadła do 6,49 zł/l. W woj. opolskim i kujawsko-pomorskim da się jednak zatankować dużo taniej, bo za jedyne 6,37 zł/l. To 12 groszy poniżej średniej i 17 gr mniej niż życzą sobie zazwyczaj w woj. dolnośląskim.

Paliwa będą droższe przed świętami
fot. freepik.com – irenemiller

Do trendu obniżkowego dołączył też autogaz, ponieważ średnia cena LPG spadła o 5 groszy na litrze. Teraz w Polsce za to paliwo płaci się zazwyczaj 2,99 zł/l, czyli w końcu poniżej psychologicznego progu 3 zł/l. To jednak nic przy tym, jakie ceny LPG obowiązują w woj. świętokrzyskim. Tam za autogaz płaci się średnio 2,87 zł/l, czyli 12 gr poniżej średniej oraz aż 21 gr od cen na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News