Kierowcy wreszcie nie muszą iść na kompromis. Z tym urządzeniem twój Diesel lub benzyniak będzie o klasę lepszy

Kierowcy wreszcie nie muszą iść na kompromis. Z tym urządzeniem twój Diesel lub benzyniak będzie o klasę lepszy

Podaj dalej

Marka Mio poszerza swoją ofertę o nowy model wideorejestratora Mio MiVue 812. Dostępne od grudnia urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości oraz pozwala nagrywać w 60 FPS.

Obraz jak w kinie

Kupując wideorejestator zazwyczaj kierowcy musieli wybierać między produktem z wysoką szczegółowością obrazu a modelem, który będzie gwarantował nieprzycinające się nagranie przy dynamicznej jeździe. W Mio MiVue 812 problem ten został rozwiązany poprzez możliwość personalizacji rozdzielczości nagrań. Coraz częściej zdarza się, że oprócz ekranu wiedeorejestratora czy laptopa, nagraną trasę wyświetlamy na dużo większych ekranach. Gdy kamerka nie ma zapewnionej gęstości minimum 30 klatek na sekundę niemal niemożliwe jest, by wyświetlany na dużych ekranach film był wyraźny. Istotne szczegóły takie jak numery rejestracyjne pojazdu są słabo widoczne.

Mio MiVue 812

Dlatego w modelu MiVue 812 zagwarantowano możliwość rejestracji w rozdzielczości często stosowanej do produkcji kinowej. Mowa tu o rozdzielczości 2K 1440 p, która jest dwukrotnie większa niż często stosowana w kamerach samochodowych rozdzielczość Full HD. Jednym z wyzwań czekających na wideorejestator jest zachowanie wysokiego poziomu nagrań przy dużych prędkościach. Często zdarza się, że do wypadku dochodzi w trakcie wyprzedania. Zazwyczaj wyprzedające nas auto porusza się ze znaczną prędkością. Dla wiedeorejestratora, który nagrywa z gęstością zapisu mniejsza niż 30 FPS, uchwycenie pełnego obrazu sytuacji jest niemal niemożliwe. Aby mieć pewność, że nagranie nawet przy wysokiej jakości będzie płynne i wyraźne, Mio MiVue 812 rejestruje aż 60 klatek na sekundę.

Odcinkowy pomiar prędkości cię nie zaskoczy

Kolejną innowacyjną funkcją, która pomoże kierowcom zachować płynną jazdę jest informowanie o odcinkowym pomiarze prędkości! Gdy podczas podróży kierowca napotka na taki system, Mio MiVue 812 pokaże dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się punktu pomiaru. Urządzenie dostarczy również informacji o obowiązujących na odcinkach ograniczeniach. Poinformuje też kierowcę o jego średniej prędkości na mierzonej trasie.

Mio MiVue 812

Jeszcze do niedawna osoby szukające kamery samochodowej w przedziale pomiędzy 300 a 600 złotych nie miały łatwego zadania. Wybór tańszego produktu zazwyczaj wiązał się z zakupem kamery wyposażonej w niskiej jakości plastikową optykę i z małym kątem widzenia. Często tańsza przysłona nie gwarantowała wysokiej jakości nagrań. Na drugim biegunie znajdowały się kamery, które spełniały kryterium jakości, lecz ich cena niejednokrotnie przekraczała możliwości zakupowe kierowców. Dlatego największy w Europie producent tego typu urządzeń postanowił wypełnić tę lukę najnowszym Mio MiVue 812.

Aby kamera wzorowo spełniała swoje zadanie zastosowano wysokiej klasy optykę. To chociażby przysłona F: 1,8 w połączeniu z wysokiej jakości sensorem optycznym i zestawem szklanych soczewek. W połączeniu z autorską technologią Mio Night Vision powoduje to, że nawet przy szarówce, gwałtownej zmianie naświetlenia lub w nocy nagrany obraz jest prawidłowo naświetlony. Zachowuje też zoptymalizowany kontrast barw, a wszystkie szczegóły są doskonale widoczne.

Mio MiVue 812

Wsparcie dla kierowcy

MiVue 812 to nie tylko perfekcyjny obraz. Urządzenia posiada również szereg funkcji, które pomagają kierowcy podczas jazdy. Jedną z nich jest wbudowana i na bieżąco aktualizowaną baza fotoradarów. Na widok skrzynki, w której zamontowane są fotoradary kierowcy bardzo często reagowali gwałtownym hamowaniem, co niejednokrotnie kończyło się stłuczką. Wbudowana baza fotoradarów pozowala ostrzec kierowcę o zbliżającym się pomiarze prędkości wystarczająco wcześnie. Na tyle by ten w razie potrzeby mógł bezpiecznie skorygować swoją prędkość. Dodatkowo stałe aktualizacje bazy gwarantują, że kierowca zawsze będzie miał aktualna informację o tym, gdzie znajduje się fotoradar.

Aby uczynić nagranie niepodważalnym dowodem kamera posiada wbudowany moduł GPS. Rejestruje on lokalizacje i prędkość jaką rozwinęło auto podczas nagrania. Kolejnym narzędziem, w które „uzbrojony” został Mio ten model jest trzyosiowy sensor przeciążeń. Gdy przydarzy się wypadek lub nagła zmiana kierunku ruchu, sensor natychmiast to zarejestruje i zabezpieczy dane przed skasowaniem. Elementem, który pozwala uzyskać pełnie informacji jest możliwość podłączenia kamery tylnej Mio MiVue A50. Po podłączeniu do MiVue 812 kamery tylnej wideorejestator jednocześnie nagrywa przód i tył auta. Po podłączeniu do dodatkowego urządzenia Smartbox zyskujemy także inteligentny tryb parkingowy. Wszystko to zostało zamknięte w dyskretnej obudowie z dużym i czytelnym wyświetlaczem o przekątnej 2,7 cala.

Mio MiVue 812

Produkt dostępny jest w cenie 520 zł. Przypominamy, że do końca grudnia trwa akcja Cashback na wybrane urządzenia Mio, w ramach której można uzyskać do 250 zł zwrotu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News