Kierowcy w Polsce przekonali się, że ten trik na niższe spalanie działa! Wydatki na Diesel, benzynę i LPG spadły wyraźnie

Kierowcy w Polsce przekonali się, że ten trik na niższe spalanie działa! Wydatki na Diesel, benzynę i LPG spadły wyraźnie

Prosty trik zimowy na obniżenie spalania

Podaj dalej

Choć od czasu obniżki akcyzy Polacy wydają nieco mniej na paliwo, to w wielu kierowców obserwuje zwiększone spalanie. Odpowiada za to m.in. zimowa aura oraz niektóre opony zimowe. Teraz jednak udowodniono, że jest prosty trik, aby mocno zredukować wydatki na diesel, benzynę i LPG. Klucz do sukcesu znajdziesz TUTAJ.

Gdy Polska zmaga się z mrozami, silniki spalinowe mają większy apetyt na paliwo – niezależnie od tego, czy jest to diesel, benzyna lub LPG. Tu nie ma szybkich rozwiązań, ale każdy kierowca może coś zrobić w kwestii opon zimowych. One mogą nie tylko nie zwiększać spalania, ale wręcz je obniżać.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

Co zimą zmniejsza wydatki na diesel, benzynę i LPG?

Współczesne technologie opracowane przez Michelin umożliwiają optymalizację oporu toczenia. Oznacza to, że mimo gwarancji wysokiej przyczepności i krótkiej drogi hamowania, ogumienie najnowszej generacji nie zwiększa zużycia paliwa. Mało tego, w porównaniu z niektórymi oponami letnimi – można wręcz dostrzec mniejsze spalanie na zimówkach, które znajdziesz TUTAJ.

Za tymi oponami przemawia także fakt, iż zużywają się zaskakująco wolno. Zresztą niski stan bieżnika nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem wydajności opony. Michelin opracował bowiem technologię Evergrip, która dopasowuje się do niższego bieżnika. Wraz ze ścieraniem się gumy, mogą pojawiać się nowe lamele, poszerzone kanały itp. Dzięki temu opony zimowe Michelin są naprawdę długowieczne.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

W których modelach są te nowinki?

Wspomniane technologie nie są zarejestrowane jedynie dla najdroższych modeli. Znajdziemy je już we względnie podstawowych zimówkach Michelin Alpin 6. Kierowcy poszukujący maksymalnej wydajności coraz częściej sięgają po Michelin Pilot Alpin 5, które montuje się fabrycznie w autach klasy premium. To ogumienie ma także wersję dopasowaną specjalnie dla SUV-ów, podobnie zresztą jak innowacyjne opony całoroczne Michelin Crossclimate 2. Wszystkie innowacyjne opony zimowe Michelin możesz sprawdzić TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News