Kierowcy w Polsce mają świetny sposób, żeby wydawać dużo mniej na Diesel, benzynę i LPG! Ten prosty trik robi teraz furorę

Kierowcy w Polsce mają świetny sposób, żeby wydawać dużo mniej na Diesel, benzynę i LPG! Ten prosty trik robi teraz furorę

Polacy mają sposób, żeby wydawać mniej na paliwo

Podaj dalej

Trzeba przyznać, że mamy piękną zimę tej jesieni, co w teorii najmniej lubią kierowcy. Utarło się bowiem, że samochody spalają więcej paliwa w najchłodniejszy okres roku. Jednak okazuje się, że Polacy coraz częściej stosują niezawodny trik, aby obniżyć wydatki na Diesel, benzynę lub LPG. Potrzebna jest do tego jedna rzecz, którą znajdziemy TUTAJ.

Zima to nielubiany okres przez kierowców z wielu powodów. Zaskoczeni drogowcy często przyczyniają się do spowolnienia płynności ruchu w miastach. Dodatkowo, gdy jest zimno silnik jest bardziej łakomy na paliwo. Jakby tego było mało, opony zimowe zazwyczaj generują większy opór toczenia, dokładając swoje 3 grosze do wyższego spalania.

Jak działa ten trik?

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Na ten ostatni kłopot Polacy mają już jednak świetny trik. Wchodzą TUTAJ i wybierają dowolny komplet opon zimowych Michelin. Czemu akurat tych? To ogumienie posiada zoptymalizowany opór toczenia, dzięki czemu auto nie spala więcej, a wręcz czasem mniej niż latem! Jednocześnie opony zimowe Michelin zapewniają kapitalną trakcję i krótką drogę hamowania w każdej zimowej scenerii.

Warto przy tym pamiętać, że zimówki są konieczne także, gdy przy niskich temperaturach mamy suchy asfalt. Mieszanka opon zimowych działa wydajniej, co czasem może uratować życie. Dodatkowo inżynierowie Michelin opracowali jej niesamowitą formułę, co dało początek technologii Evergrip. Pozwala ona na zastosowanie wielu warstw mieszanki, z których każda może wyglądać nieco inaczej.

Co to daje? Niesamowicie długą żywotność. Wraz ze ścieraniem się opony, na zimówkach Michelin kanały odprowadzające wodę lub śnieg mogą się poszerzać lub zmieniać nieco kształt. Warstwowo można zaprojektować wyłanianie się nowych lameli. Dzięki temu opona zawsze dostosowuje się do głębokości bieżnika. To niesamowite, że nawet przy 1,6 mm bieżnika, zimowe opony Michelin nadal są bezpieczne i wydajne.

Które opony zimowe mają taką technologię?

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Z tego względu „Micheliny” kupuje się zazwyczaj raz na długie lata. Często jest tak, że z technologią Evergrip prędzej sprzedamy auto, niż kupimy nowy komplet opon. Opisane wyżej nowinki zawarto chociażby w podstawowym modelu opon zimowych Michelin Alpin 6. To ogumienie zrobiło furorę w wielu testach, w tym niemieckiego TÜV. Sprawdziany wykazały, że na rynku nie ma lepszej opony zimowej przy niskim stanie bieżnika.

Ciekawych produktów, które mają wymieniony wcześniej zoptymalizowany opór toczenia, jest zdecydowanie więcej. Kierowcy poszukujący solidnej wydajności mogą wybrać model, który jest stosowany na pierwszy montaż w autach klasy premium jak Audi, BMW, Mercedes AMG czy Porsche. To konkretnie Michelin Pilot Alpin 5, który występuje także jako Michelin Pilot Alpin 5 SUV (model dostosowany do większych przeciążeń SUV-ów).

Wszystkie innowacje udało się zaimplementować także do najlepszych na rynku opon całorocznych. Z pewnością wielu kierowców słyszało już o niezwykłej skuteczności opon Michein Crossclimate. Teraz są jeszcze lepsze, bowiem od 2021 r. na rynku zadebiutował udoskonalony model Michelin Crossclimate 2. Poprzeczka jakości opon całorocznych znów została zawieszona wyżej.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Które z tych opon oszczędzających paliwo i pieniądze pasują najlepiej do twojego auta? Sprawdź dokładne parametry TUTAJ i dobrze to przemyśl. To inwestycja, z którą nie warto zwlekać nie tylko z powodów finansowych, ale i troski o bezpieczeństwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News