Kierowcy! To koniec naszej udręki. Ten projekt uwolni nas od tej bandy nierobów - drogowców

Kierowcy! To koniec naszej udręki. Ten projekt uwolni nas od tej bandy nierobów - drogowców

Podaj dalej

Skute lodem drogi i zalegający na nich śnieg już wkrótce zniknie wraz z nadchodzącym ociepleniem. Wtedy kierowcy zobaczą tradycyjny obraz jak po wojnie. Ulice pełne dziur jak po bombardowaniu. Życie pokazuje, że ten asfaltowy Rajd Dakar potrafi przeciągać się miesiącami, ale na horyzoncie jest światełko w tunelu.

Kierowcy doczekali się

JCB Pothole Pro

Wygląda na to, że w końcu możemy nie być na łasce drogowców, których skuteczność w łataniu dziur co zimę wiąże się z rozczarowaniem. Długtrwały slalom między wyrwami w jezdni może się skończyć za sprawą nowej maszyny od JCB. Czołowy producent z branży maszyn budowlanych i rolniczych przygotował, bowiem niezwykły traktor, którym dziurę załatamy profesjonalnie w 8 minut. Tradycyjna ekipa spędziłaby nad nią zapewne godziny.

Co jeszcze ważniejsze, maszyna wymaga tylko jednego operatora. Osprzęt zamontowany na ramieniu jest w stanie kompleksowo naprawić fragment drogi. Urządzenie może wycinać dziury, aby stworzyć bardziej podatną powierzchnię dla asfaltu. Dzięki temu otrzymujemy oczyszczone i równe podłoże, a zamiatarka 1200 mm przyspiesza proces oddania do użytku. Do naprawy drogi nie potrzebne są żadne dodatkowe narzędzia.

Kiedy w Polsce?

Wstępne testy wykazały, że nowa maszyna JCB jest w stanie załatać 51 dziur w 20 dni, zakładając normalny tryb zmiany. Tradycyjna ekipa musiałaby poświęcić na to ok. 63 dni. Mowa jednak o brytyjskich. W Polsce różnica mogłaby być większa, nie wspominając o jakości wykonania. Miejmy nadzieję, że urządzenie szybko zakupią największe polskie miasta. Trzymajmy kciuki, żeby się udało!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News