Kierowcy SUV-ów wymyślili nowy trik na zabezpieczenie przed włamaniami i kradzieżą. Też tak robisz? Natychmiast przestań!

Kierowcy SUV-ów wymyślili nowy trik na zabezpieczenie przed włamaniami i kradzieżą. Też tak robisz? Natychmiast przestań!

Nowy trik kierowców SUV-ów

Podaj dalej

Właściciele drogich SUV-ów często obawiają się o zostawienie swojego samochodu na niestrzeżonym parkingu w mieście. Kręcący się wokół nich złodzieje, często włamują się do tych aut, aby ukraść mało znaczący łup. To co bardzo uderza po kieszeni to koszty naprawy samochody, dlatego wymyślono nowy trik na takie sytuacje. Czy aby na pewno mądry?

Naiwny trik

Sporą frustrację z powodu wspomnianych problemów odczuwają zwłaszcza kierowcy parkujący w atrakcyjnym rejonie San Francisco – Bay Area. W odpowiedzi na włamania, które uszkadzały drogie samochody, właściciele SUV-ów wymyślili sobie nowy trik. Zostawiają swoje auta na parkingu z… otwartymi bagażnikami. Ma to być jasny sygnał dla złodziei „nie ma tu czego ukraść”.

Jednak policja z San Francisco mocno przestrzega przed dalszym stosowaniem tego triku. „Jest zbyt wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak” – powiedział Garret Tom, zastępca szefa Departamentu Policji w San Francisco (SFPD). „Jeśli bagażnik jest otwarty, złodzieje uzyskują łatwy dostęp do przodu pojazdu” – dodał. Wtedy mogą ukraść ważne dokumenty, które wielu kierowców trzyma w jednym ze schowków.

Problem narasta

To także ułatwienie dla całkowitej kradzieży pojazdu. Z policyjnych statystyk wynika, że te w 2021 r. wzrosły tam o 32 proc., a między wrześniem i październikiem aż o 25 proc. Włamania do pojazdów w celach rabunkowych nasiliły się o 27 proc. SFPD deklaruje, że zwiększy patrole w Bay Area, aby odstraszyć plagę złodziejstwa w tym regionie. Apelują jednocześnie, aby każdorazowo zgłaszać takie incydenty na policję, ponieważ im więcej danych mają służby, tym lepiej mogą reagować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News