Kierowcy się doczekali! Diesel jest we wszystkie czwartki szokująco tani. Jak nie przegapić tej wielkiej promocji?

Kierowcy się doczekali! Diesel jest we wszystkie czwartki szokująco tani. Jak nie przegapić tej wielkiej promocji?

Diesel co czwartek niezwykle tani

Podaj dalej

Tematu spadku cen oleju napędowego na razie nie widać w żadnych prognozach, ale w każdy czwartek na stacjach paliw można ustrzelić niezwykłe promocje. Przykładowo w każdy czwartek przez całą dobę jedna z sieci oferuje najlepszej klasy diesel z dużą przeceną. Gdzie taniej zatankować diesel dowiesz się TUTAJ.

Określenie duża przecena to nie żadna przesada, bowiem mówimy tu o kilkudziesięciu groszach na litrze. To wszystko zasługa akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. Dzięki niej w tytułowe dni tygodnia można zatankować paliwa premium w cenie paliw podstawowych. Zapewne wiele osób zastanawia się, po co mu w ogóle paliwo premium, skoro nie posiada auta klasy premium? To błędny tok rozumowania, ponieważ wzbogacone dodatkami uszlachetniającymi paliwa są znakomite dla wszystkich samochodów.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Co daje paliwo premium?

We każdy wtorek promocją objęta jest wzbogacona benzyna Shell V-Power 95, a w każdy czwartek olej napędowy Shell V-Power Diesel. Nie są to żadne paliwa sportowe o wyższej liczbie oktanowej czy cetanowej. Wspomniane produkty zawierają dodatki uszlachetniające, które pomagają usuwać m.in. osady nagaru. Jak pracuje silnik bez nich można przekonać się błyskawicznie, ponieważ działanie dodatków odczuwamy zaraz po zatankowaniu.

Jeżeli oczyszczamy silnik i układ paliwowy z tych szkodliwych osadów, momentalnie jednostka napędowa pracuje wydajniej. W praktyce oznacza to większą moc silnika, której nasz samochód wcale nie utracił ze starości, a z braku konserwacji. Jeśli o tym mowa to należy wiedzieć, że dodatki uszlachetniające w paliwach premium Shell pomagają zabezpieczać na jakiś czas przed powstawaniem nowych osadów. Dlatego taką kurację warto zrobić ukochanemu autu regularnie, aby utrzymać ten stan silnika. To właśnie promocja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” stwarza tę możliwość i co ważne, obecnie nie jest ograniczona czasowo.

Shell V-Power Diesel dziś dużo taniej

Gdzie dokładnie jest promocja?

Listę wszystkich stacji objętych promocją można znaleźć TUTAJ. Statystyki sugerują, że kierowcy, którzy wypróbowali paliwa premium są bardzo zadowoleni. Już co trzeci klient stacji Shell wlewa do swojego baku właśnie paliwa premium. Przy okazji wizyty na jednej z ponad 300 punktów Shell w Polsce warto zwrócić uwagę na szeroką i jakościową ofertę gastronomiczną tych stacji. Ich menu także można określić mianem premium.

Przeczytaj również