Kierowcy, którzy wiedzą o tym triku oszczędzają mnóstwo kasy. Korzyści są odczuwalne latami

Kierowcy, którzy wiedzą o tym triku oszczędzają mnóstwo kasy. Korzyści są odczuwalne latami

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Podaj dalej

Każdy właściciel samochodu chciałby mieć przykładowo założone najlepszej jakości opony. Często szkoda jednak na nie kasy, ale to też nie jest tak, że topowe produkty są zarezerwowane tylko dla bogaczy. Wystarczy jeden prosty trik, aby zaoszczędzić górę pieniędzy. Najważniejszy jest timing!

Jak tanio kupić drogie rzeczy?

Kiedy najlepiej kupić kurtkę zimową? W momencie, gdy zima za pasem i zbliżamy się do końcówki sezonu. Wówczas markowe rzeczy potrafią być wyprzedawane z niesamowitymi obniżkami. Niektórzy mogą tego nie wiedzieć, ale ta prosty mechanizm handlowy ma zastosowanie także w motoryzacji. Przykładem są opony zimowe, na które zdradzę wam najkorzystniejszy sposób.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

Choć największe mrozy w większości kraju chyba są za nami, to teraz właśnie jest idealny moment na zakup naprawdę dobrych opon zimowych. Tylko jakie to są? Nie chodzi o najdroższe, a te, które mają najnowocześniejsze technologie. Dzięki nim można osiągnąć nie tylko wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania na śniegu. Korzyści jest o wiele więcej.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Trik da ci korzyści przez lata

Wspomniane powyżej parametry najczęściej powodowały, że opony żyły dosyć krótko. Opory toczenia zwiększały także zużycie paliwa. Jednak stawiający na najnowsze technologie Michelin opracował taką konstrukcję opony, która jest w stanie to wszystko pogodzić. Wydajne opony zimowe, które posłużą wiele lat i nie zwiększą spalania? Tak, to naprawdę jest już możliwe.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Korzyści z zakupu nowoczesnych opon Michelin nie dotyczą jedynie tego, że teraz trwa promocja (sprawdź TUTAJ czy jest to na twoją kieszeń). Wystarczy pomyśleć! W przypadku opon Michelin Alpin 6 oraz Michelin Pilot Alpin 5 wydajność praktycznie nie spada nawet, gdy bieżnik ściera się do kilku milimetrów. W przypadku innych opon za ok. 2 sezony trzeba by było kupić nowe opony. Tutaj można myśleć o bezpiecznej jeździe nawet w dwa razy dłuższej perspektywie.

Masz SUV-a? To ważne

Co ważne, Michelin stworzyło dedykowane opony zimowe pod SUV-y. To konkretnie Michelin Pilot Alpin 5 SUV, które są wzmocnione pod kątem cięższych pojazdów. To wbrew pozorom bardzo ważne, bowiem w ich przypadku mamy do czynienia z innymi przeciążeniami. Z racji tego, że SUV-y to najpopularniejszy dziś rodzaj nadwozia, taki produkt był na rynku niezbędny.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News