Kierowcy i mechanicy nie zdają sobie sprawy jak technologia poszła do przodu! Czysty samochód możesz mieć dosłownie lekką ręką

Kierowcy i mechanicy nie zdają sobie sprawy jak technologia poszła do przodu! Czysty samochód możesz mieć dosłownie lekką ręką

Myjka wysokociśnieniowa Karcher HD

Podaj dalej

Wielu osobom wydaje się, że myjka wysokociśnienowa o dużej mocy, która dobrze czyści wymaga sporej siły. Jednak technologia poszła już na tyle do przodu, że dzięki pomysłowemu rozwiązaniu firmy Kärcher nie jest to w ogóle męczące. To sprawia, że na wiosnę wielu kierowców oraz mechaników poszukuje tych innowacyjnych urządzeń do swojego domu lub warsztatu. Nowoczesne rozwiązania są bowiem w stanie zaspokoić nawet wymagania profesjonalistów.

Moc ciśnienia wody

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher wyposażone są w pistolety Easy Force w których spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje się siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu Jedynie odblokowanie pistoletu wymaga użycia palca wskazującego, ale nie w sposób ciągły (wystarczy raz nacisnąć).

Karcher Easy Force

Aby siła odrzutu mogła sprawnie działać na korzyść operatora, lanca, pistolet i spust zostały tak zaprojektowane, aby prowadzić ją w sposób liniowy do ramienia. Tym samym siła potrzebna do kontrolowania lancy zostaje przeniesiona ze słabszych i łatwo męczących się mięśni dłoni na znacznie silniejsze i bardziej wytrzymałe wyższe partie mięśniowe ramion. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku.

Od czego można zacząć?

W atrakcyjnej ofercie PRO korzyści, proponowanych jest kilka urządzeń wysokociśnieniowych bez podgrzewania wody HD. Warsztatom warto polecić szczególnie jedno z nich: HD 5/15 C. Dlaczego właśnie ono na pewno wpadnie w oko wszystkim profesjonalistom z branży motoryzacyjnej?

W linii HD kompakt, której przedstawicielem jest HD 5/15 C, główny nacisk położono na zmniejszenie wymiarów oraz wagi urządzenia. Jest ono ze względu na swój niewielki rozmiar oraz wagę bardzo mobilne. Może pracować wszędzie tam, gdzie trudno dotrzeć lub trzeba częśto pracować w różnych miejscach. Dodatkowe uchwyty dają możliwość transportu urządzenia wraz z dodatkowym wyposażeniem. Urządzenie potrafi pracować w pozycji zarówno pionowej jak i poziomej. Mosiężna głowica pompy oraz automatyczny system redukujący ciśnienie wpływają na wydłużenie żywotności urządzenia. Nie bez powodu o tym modelu mówi się, że jest „nie do zdarcia”.

Karcher Easy Force

Duży filtr wody zabezpiecza pompę przed zanieczyszczeniami. W standardzie pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force z obrotową lancą, 10 m wąż wysokociśnieniowy i dysza trójstopniowa manualna. Technologia EASY!Force redukuje siłę potrzebną do utrzymania spustu pistoletu do zera. Tak, nie wkradł się błąd. Praca urządzeniem nie jest w ogóle męcząca. Dodatkowo urządzenie posiada system mocowania wyposażenia EASY!Lock pozwalający 5x szybciej zmieniać wyposażenie niż tradycyjny system gwintów.

Dodatkowo w promocji znajduje się lanca do podwozi i akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich FR 30. Lanca pozwala myć niedostępne inaczej części maszyn – ich podwozie. FR 30 z kolei pozawala czyścić bez chlapiącej wody w szybkim czasie, wszelkie powierzchnie płaskie.

Jest coś lepszego?

Karcher Easy Force

W warsztacie sprawdzi się także, zwłaszcza teraz, urządzenie HDS, czyli urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody. Polecić warto HDS 8/18-4 M. Zauważmy pewną, uniwersalną prawidłowość. Energia cieplna przyspiesza proces czyszczenia. Zawsze. Można to obserwować na przykład gdy myjemy ręce z tłustych zabrudzeń. Zimną wodą jest ciężko, nawet jeśli korzystamy z mydła. Natomiast ciepła woda radzi sobie z brudem lepiej i szybciej. Dlatego właśnie nasze urządzenia HDS które podgrzewają wodę są tak skuteczne. Gdzie jak gdzie, ale w warsztacie samochodowym masa jest zabrudzeń tłustych, olejowych i smarów. Poza tym urządzenie HDS może pracować w trybie pary, a wtedy skutecznie usuwa z powierzchni wszelkie patogeny w tym koronawirusa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News