Kierowcy czekali na ten dzień! Ta benzyna na stacjach paliw wreszcie dużo taniej. Sprawdź gdzie tankować

Kierowcy czekali na ten dzień! Ta benzyna na stacjach paliw wreszcie dużo taniej. Sprawdź gdzie tankować

Podaj dalej

Gdy codziennie jesteśmy bombardowani coraz bardziej pesymistycznymi prognozami dotyczących cen paliw, warto przyjrzeć się promocjom na stacjach. Dzięki nim można zatankować dużo taniej, w sensie nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze. Trzeba tylko wiedzieć gdzie – SPRAWDŹ TUTAJ LISTĘ (po kliknięciu przewiń na dół).

Co to za benzyna?

Dziś chcąc zatankować paliwo najczęściej trzeba przygotować się na koszt co najmniej 5 zł za litr. W takiej sytuacji mogłoby się wydawać, że należy porzucić ambitne plany dbania o silnik. Jednostkę można pielęgnować, np. uszlachetnionymi paliwami premium, ale ich cena zazwyczaj jest dużo wyższa. Nic dziwnego, ich dodatki wpływają na dłuższą żywotność silnika, odczucie większej mocy i niższe spalanie (TUTAJ zrozumiesz dlaczego).

shell v-power premium

 

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jednak właśnie dziś benzynę bezołowiową o ulepszonej formule można zatankować w cenie paliwa podstawowego. Taką akcję co wtorek organizują stacje Shell. Ich paliwo premium Shell V-Power 95 to nie żadna ściema marketingowa. Zawarte w nim uszlachetniacze usuwają osady, gromadzące się po jeździe na zwykłym paliwie. Dzięki temu silnik benzynowy nie traci tak mocy, tym bardziej, że mieszanka zapobiega powstawaniu nowych osadów. Pozwala też na zmniejszenie tarcia w silniku, a to pozwala efektywniej spalać benzynę.

Na których stacjach jest to paliwo?

Z tego względu właśnie wtorki są idealnym dniem do przekonania się o właściwościach Shell V-Power 95. Jednak nie wszystkie stacje tej sieci mają dostępne promocyjne paliwo premium. Dla pewności dobrze jest sprawdzić adresy stacji oraz oferowanych przez nich paliw. Spis stacji Shell znajdziecie TUTAJ (po otworzeniu strony trzeba przewinąć na dół lub wyszukać hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

shell

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Skoro cena jest zrównana to może warto spróbować? Najwyżej nie powtórzycie tego, choć już co trzeci klient stacji Shell regularnie tankuje paliwa premium. Kierowcy, którzy lubią swoje samochody z silnikami benzynowymi chwalą sobie Shell V-Power 95, ponieważ zmiany czuć natychmiast. Natomiast regularnie „przepłukanie” całego układu paliwowego paliwem premium jest dodatkową oszczędnością, ponieważ odwlekamy zużycie wielu części.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News