Kierowcom w Polsce przysługuje nawet 120 zł do wydania na stacji paliw. Diesel, benzyna lub LPG. Tankuj co chcesz!

Kierowcom w Polsce przysługuje nawet 120 zł do wydania na stacji paliw. Diesel, benzyna lub LPG. Tankuj co chcesz!

Podaj dalej

Jeszcze kilka dni temu kierowcy w Polsce martwili się, że za paliwo trzeba będzie płacić powyżej 5 zł za litr. Teraz na niektórych stacjach Diesel i benzyna kosztują ponad 6 zł za litr! W takich okolicznościach warto wiedzieć o wszelakich bonach, promocjach i innych udogodnieniach zapewniających nawet darmowe tankowanie.

Okazuje się, że polskim kierowcom przysługuje nawet 120 zł dofinansowania na zakup paliwa. Nieważne czy jest to benzyna, Diesel czy LPG, ponieważ można tankować co tylko się chce. Paradoksalnie takiej okazji próżno szukać wśród ofert na stacjach paliw. Wspomniane dofinansowanie to bonus do nowych opon letnich Michelin, posiadających unikalne technologie. W zasadzie dobrze się składa, ponieważ zaraz Polacy tłumnie wybiorą się na zmianę ogumienia.

karta przedpłacona Michelin

Jak skorzystać z dofinansowania?

Z tego względu warto rozpatrzyć aktualne oferty, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Aby uzyskać bon na 120 zł do wydania na dowolnej stacji paliw, trzeba kupić komplet opon w rozmiarze 18 cali lub większym. W przypadku 16-tek i 17-tek Diesel, benzynę lub LPG będzie można zatankować za 60 złotych. W obu przypadkach możemy dolać kilkadziesiąt litrów paliwa absolutnie za darmo. Płatności dokonuje się za pośrednictwem otrzymanej karty przedpłaconej Mastercard.

Trzeba się jednak pospieszyć. Karty przedpłacone zasilone kwotą 120 zł otrzyma tylko pierwszych 1600 klientów (oferta TUTAJ). Nieco łatwiej załapać się na kartę do tankowania za 60 zł, ale tu też liczbę szczęśliwców ograniczono do 3400. Promocja potrwa do 30 kwietnia 2021 r. i można z niej skorzystać w przypadku różnych modeli opon. Warto je poznać, ponieważ oferują nie tylko wysoki poziom przyczepności, ale i wydajność, mimo zużycia.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Jakie opony można kupić?

Jednym z modeli jest opona letnia Michelin Primacy 4. To ogumienie posiada zaawansowaną technologię EverGrip, która zapewnia utrzymanie osiągów nawet przy skrajnie niskim stanie bieżnika. Na tej oponie bezpiecznie można jeździć nawet, gdy głębokość bieżnika osiągnie prawny limit 3 milimetrów. Co ciekawe, opony Michelin Primacy 4 pracują nawet, gdy zmaleje on do 1,6 milimetra! Z tego względu dla wielu osób będzie to jednorazowy zakup na długie lata.

W przypadku samochodów o wyższej mocy, warto zainteresować się modelem opon Michelin Pilot Sport 4S. Zastosowana tam kombinacja różnych mieszanek umożliwiła stworzenie bardzo uniwersalnego produktu. Z jednej strony jest to opona zapewniająca bezpieczeństwo i ekonomię w zwykłym ruchu drogowym. Z drugiej strony posiada właściwości pozwalające na wyszalenie się podczas sportowej jazdy na torze. Ponieważ coraz więcej osób posiada też mocne SUV-y, producent przygotował też wzmocnioną wersję opon Michelin Pilot Sport 4 SUV.

Porsche Taycan na oponach Michelin Pilot Sport 4S

Nie lekceważ całorocznych

Kierowcy chcą skorzystać z bonu paliwowego mogą zdecydować się także na zakup opon całorocznych. Jeszcze jakiś czas temu taki pomysł był nieco wyśmiewany, ale dzisiejsze technologie sprawiły, że takie uniwersalne opony są bardzo dobre. Przykładem jest Michelin Crossclimate+, charakteryzujący się znacząco większą trwałością od produktów konkurencji. Warto wiedzieć, że na rynku jest też odmiana pod kątem samochodów dostawczych, a konkretnie Michelin Agilis Crossclimate.

Michelin Crossclimate - opony całoroczne

Zakupy uprawniające do nabycia karty na paliwo (nawet do 120 zł) można zrobić TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News