Kierowco, to ten dzień! Drastyczny spadek cen za Diesel. Pełna lista stacji paliw z obniżkami ujawniona

Kierowco, to ten dzień! Drastyczny spadek cen za Diesel. Pełna lista stacji paliw z obniżkami ujawniona

Podaj dalej

Notowania ropy naftowej na światowych rynkach przeżywają dynamiczną huśtawkę. Niestety obecnie wciąż Diesel, benzyna i LPG kosztują średnio powyżej 5 złotych za litr. Polscy kierowcy poszukują sposobów na niskie ceny paliw o wysokiej jakości. Szczęśliwie czwartek przywitał nas potężnymi obniżkami za olej napędowy na niektórych stacjach. TUTAJ jest ich pełna lista (otwórz i przewiń na dół strony).

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak duża jest skala obniżek?

Sprawa nie dotyczy kosmetycznych rabatów rzędu 5 groszy na litrze. Dobry Diesel można dziś zatankować aż o kilkadziesiąt groszy taniej na litrze. To sporo, ale polscy kierowcy muszą się pospieszyć. Zjazd cenowy obowiązuje tylko i wyłącznie w czwartek na ponad 300 stacjach sieci Shell w Polsce. Nie na wszystkich, dlatego TUTAJ warto sprawdzić pełną listę, które punkty oferują Shell V-Power Diesel. To właśnie on w czwartki ma dużą obniżkę, ale korzyści z jego tankowania są nie tylko finansowe.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

Shell V-Power Diesel to wbrew pozorom nie jest tylko zwykły olej napędowy. To tak zwane paliwo premium, czyli specjalnie wzbogacone (TUTAJ wszystkie szczegóły). Specjalna akcja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” ma zachęcić polskich kierowców do stosowania paliw bogatych w uszlachetniacze. W te dni można je zatankować w cenie paliw podstawowych, a więc o kilkadziesiąt groszy taniej na każdym litrze. Wtorki są przeznaczone na benzynę premium (Shell V-Power 95), a czwartki na Diesel premium (Shell V-Power Diesel).

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Twój Diesel będzie ci wdzięczny

Takie paliwo zapewnia dłuższą żywotność silnika oraz uczucie większej mocy jednostki napędowej. Brzmi niewiarygodnie? Może zatem warto dowiedzieć się skąd biorą się te właściwości. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że tankując zwykły olej napędowy (nawet spełniający normy) musimy liczyć się z tworzeniem osadów węglowych. To one sprawiają, że z wiekiem jednostka wysokoprężna przestaje być już tak żwawa jak kiedyś.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Jednak uszlachetniacze zawarte w Shell V-Power Diesel sprawiają, że te osady nie tylko są usuwane, ale i przez jakiś czas nie powstają nowe. Tankowania oleju napędowego premium przynajmniej raz na jakiś czas to zatem taka odnowa biologiczna dla silnika, który dzięki temu dłużej pożyje w dobrej kondycji. Zwłaszcza, że tak wzbogacony Diesel konserwuje od wewnątrz cały układ paliwowy „ropniaka”. Przy okazji, jeśli znikają osady, olej napędowy spala się wydajniej. To prowadzi do odczucia większej mocy silnika!

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Chcę to! Ale gdzie znaleźć?

Przy takich zaletach nie dziwi fakt, że już co trzeci klient Shell decyduje się tankować swoje ukochane auto paliwem premium. Jeśli chcecie przekonać się jak wasze auto jeździ na Shell V-Power Diesel, to warto zlokalizować najbliższą stację oferującą właśnie ten lepszy olej napędowy. Należy pamiętać, że nie każda stacjach Shell ma w ofercie paliwa premium, dlatego pełną listę z wykazem dostępnych dystrybutorów można sprawdzić TUTAJ. Po otworzeniu strony, przewiń na dół lub wyszukaj hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News