Kierowco! To już ostatni moment, aby przygotować samochód na zimę. O tym musisz pamiętać zanim nadejdą mrozy

Kierowco! To już ostatni moment, aby przygotować samochód na zimę. O tym musisz pamiętać zanim nadejdą mrozy

Podaj dalej

Zima to okres, do którego samochód warto przygotować w sposób szczególny i nie chodzi tu tylko o opony zimowe. W przeciwnym razie mogą nas spotkać przykre niespodzianki. Nie chodzi nawet o brak możliwości uruchomienia auta, ale nawet jego otworzenia. W ciekawy zimowy niezbędnik można wyposażyć się m.in. na stacjach Shell.

Płyn do spryskiwaczy

Dopóki minusowych temperatur nie ma przez całą dobę, warto zacząć od zimowego płynu do spryskiwaczy. Jeśli w układzie znajduje się już letni, to niewiele może pomóc dolanie zimowego, bowiem trzeba będzie czekać aż obecny w zbiorniczku się rozmrozi. Lepiej od razu zapobiegać takim sytuacjom, ponieważ zimą znacznie częściej łatwo o zabrudzenie przedniej szyby.

Na stajach Shell można zdobyć płyny do spryskiwaczy, które skutecznie i szybko usuwają brud, osad drogowy, zabrudzenia z soli i oleju. Co ważne, zawierają składniki spowalniające odparowywanie alkoholu, redukując tzw. „efekt zimnej szyby”. Dostępne są zarówno małe, jak i duże opakowanie, m.in. z wygodnym lejkiem, z którymi można kompletować punkty clubsmart.

Płyn do chłodnic premium

Paradoksalnie zimą istnieje ryzyko przegrzania silnika. Lód potrafi chociażby rozszczelnić układ, dlatego warto stosować dobrej jakości produkty. Dostępne na stacjach Shell płyny do chłodnic premium (typ G11, G12, G12+) zapobiegają przegrzewaniu, zamarzaniu, korozji oraz osadzaniu się osadów w systemie chłodzenia. Mieszanka stworzona na bazie glikolu monoetylowego przeznaczona jest do wszystkich rodzajów chłodnic.

Odmrażacz/oliwa do zamków

Zanim jednak podejmiemy próbę jazdy czy uruchomienia samochodu, dobrze jest się do niego w ogóle dostać. W tym celu zawsze lepiej mieć przy sobie produkt z gamy Shell EasyCare – Lock Spray. To po prostu odmrażacz do zamków, a jednocześnie oliwa, która zapobiega zacinaniu się ich pracy. Oprócz tego taki preparat absorbuje wilgoć i zapobiega korozji. To ważne, aby nosić go, np. w kurtce, a nie zostawiać w samochodzie!

Nie mniej istotny może okazać się sztyft do uszczelek (Shell EasyCare Rubber Protection Stick). Skutecznie zapobiega przymarzaniu uszczelek w oknach i drzwiach. Warto używać go zresztą przez cały rok, ponieważ zapewnia elastyczność gumowych elementów, konserwuje i chroni je przed pękaniem. Specyfik przedłuża też żywotność gumy, co sprawia, że można go używać do uszczelek i gumowych elementów także w domu lub w garażu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News