Kierowco! To już ostatni moment, aby przygotować samochód na zimę. O tym musisz pamiętać zanim nadejdą mrozy

Kierowco! To już ostatni moment, aby przygotować samochód na zimę. O tym musisz pamiętać zanim nadejdą mrozy

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę

Podaj dalej

Zima to okres, do którego samochód warto przygotować w sposób szczególny i nie chodzi tu tylko o opony zimowe. W przeciwnym razie mogą nas spotkać przykre niespodzianki. Nie chodzi nawet o brak możliwości uruchomienia auta, ale nawet jego otworzenia. W ciekawy zimowy niezbędnik można wyposażyć się m.in. na stacjach Shell.

Zimowe paliwo najwyższej jakości

O wielu problemach z silnikiem można zapomnieć z pomocą innowacyjnego paliwa Shell V-Power. Wykorzystana w nim technologia czyszcząca DYNAFLEX pomaga usuwać szkodliwe osady, które nawarstwiają się w silniku i uniemożliwiają mu prawidłowe działanie. Korzystaj z technologii DYNAFLEX także zimą, a szczególnie we wtorki i czwartki. Dlaczego akurat wtedy? Właśnie w te dni na stacjach Shell można poczuć najwyższą jakość najlepszych paliw premium w cenie paliwa podstawowego! We wtorki płacimy za Shell V-Power 95 – tyle, co za Shell FuelSave 95. W czwartki natomiast mniej zapłacimy za Shell V-Power Diesel. Dodatkowo teraz w ramach akcji „Moc okazji we wtorki i czwartki” klienci stacji Shell mogą otrzymać 50% rabatu na najwyższy program myjni, nawet do 40% rabatu na produkty Philips, a także kupić zimowy płyn do spryskiwaczy 2 l za 14,99 zł.

Płyn do spryskiwaczy

Dopóki minusowych temperatur nie ma przez całą dobę, warto zacząć od uzupełnienia zimowego płynu do spryskiwaczy. Jeśli w układzie znajduje się już letni, dolanie zimowego niewiele pomoże, bowiem trzeba będzie czekać aż ten obecny w zbiorniczku się rozmrozi. Lepiej zapobiegać takim sytuacjom, ponieważ zimą znacznie częściej łatwo o zabrudzenie przedniej szyby.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Na stajach Shell można kupić płyny do spryskiwaczy, które skutecznie i szybko usuwają brud, osad drogowy, zabrudzenia z soli i oleju. Co ważne, zawierają składniki spowalniające odparowywanie alkoholu, redukując tzw. „efekt zimnej szyby”. Dostępne są zarówno małe, jak i duże opakowania z wygodnym lejkiem. Co ważne, każdy zakup płynu to dodatkowe punkty Shell ClubSmart, które potem można wymieniać na nagrody i vouchery.

Płyn do chłodnic premium

Paradoksalnie zimą istnieje ryzyko przegrzania silnika. Lód potrafi rozszczelnić układ, dlatego warto stosować dobrej jakości produkty. Dostępne na stacjach Shell płyny do chłodnic premium (typ G11, G12, G12+) zapobiegają przegrzewaniu, zamarzaniu, korozji oraz osadzaniu się osadów w systemie chłodzenia. Mieszanka stworzona na bazie glikolu monoetylowego przeznaczona jest do wszystkich rodzajów chłodnic.

Odmrażacz/oliwa do zamków

Zanim jednak podejmiemy próbę jazdy czy uruchomienia samochodu, dobrze jest się do niego w ogóle dostać. W tym celu zawsze lepiej mieć przy sobie produkt z gamy Shell EasyCare – Lock Spray. To po prostu odmrażacz do zamków, a jednocześnie oliwa, która zapobiega zacinaniu się ich pracy. Oprócz tego taki preparat absorbuje wilgoć i zapobiega korozji. To ważne, aby nosić go, np. w kurtce, a nie zostawiać w samochodzie!

Nie mniej istotny może okazać się sztyft do uszczelek (Shell EasyCare Rubber Protection Stick). Skutecznie zapobiega przymarzaniu uszczelek w oknach i drzwiach. Warto używać go zresztą przez cały rok, ponieważ zapewnia elastyczność gumowych elementów, konserwuje i chroni je przed pękaniem. Specyfik przedłuża też żywotność gumy, co sprawia, że można go używać do uszczelek i gumowych elementów także w domu lub w garażu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News