Kierowco! Na tych drogach dziś ogromne utrudnienia! Protest rolników: Rozrzucają na jezdnię obornik!

Kierowco! Na tych drogach dziś ogromne utrudnienia! Protest rolników: Rozrzucają na jezdnię obornik!

Podaj dalej

Jeśli ktoś myślał, że nowa umowa koalicyjna w Zjednoczonej Prawicy zamknie temat tzw. piątki dla zwierząt to był w błędzie. Przekonają się o tym dziś kierowcy w całym kraju, bowiem rolnicy zamierzają blokować drogi. Przedstawiamy listę dróg, na których trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Oto mapa zablokowanych dróg

Na powyższej mapie można zobaczyć, które drogi dziś są blokowane przez rolników, do których dołączyła branża futrzarska. Z reguły polega to na 5-minutowym zatrzymaniu ruchu i ślamazarnym przemieszczaniu się do przodu. – Jedziemy 5 km/h, stoimy 5 min i tak w kółko – napisała Natalia Żyło z Radia Zet, relacjonując sytuację na Mazowszu z trasy ze Zbuczyna do Siedlec.

Z kolei na Rondo Żołnierzy Niezłomnych w Smardzewie rolnicy wyrzucili obornik. Ma to być zresztą nieodłączony element dalszych protestów, które 13 października mają dotrzeć do Warszawy. – Gnojowica będzie nie tylko na drodze, ale także pod urzędami, na urzędach, na biurkach ludzi, którzy podejmują złe decyzje – powiedział Onetowi prezes Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Jak tłumaczy protest Agrounia?

Agrounia logoAgrounia: ‼️”Dzisiaj my Jutro WY”‼️‼️
Te słowa będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Politycy „w kampanii” już przeminęli i nie powrócą tak prędko, dopiero teraz pokazują nam swoje prawdziwe ja. Nasz wspólny wróg jest bardzo silny i szczerzy do nas swoje kły. Jedno jest pewne, nie cofnie się przed niczym i będzie dożył do celu po trupach politycznych. Liczą na to, że przez trzy lata zdążymy zapomnieć, ale tak się nie stanie. Jeśli będzie trzeba to wywieziemy ich na taczkach, które od dawna czekają na wiejskiej, żeby je tylko użyć. W jedności siła nie możemy dać się rozbić na poszczególne organizacje dlatego zapraszamy do wspólnego działania. Nie możemy brać udziału w Chocholim tańcu dlatego wszystkie organizacji, jak i osoby indywidualne chętne coś zmienić zapraszamy do wspólnego działania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News