Kierowca tira i osobówki zaczęli wyprzedzać w tym samym momencie. Efekt? Kilkanaście obrotów przez dach!

Kierowca tira i osobówki zaczęli wyprzedzać w tym samym momencie. Efekt? Kilkanaście obrotów przez dach!

Podaj dalej

Niesamowicie potężny wypadek zarejestrowano w Rosji. Kierowca samochodu osobowego i kierowca tira zaczęli wyprzedzać w tym samym momencie. Żaden nie odpuścił.

Do zdarzenia doszło na drodze federalnej nr P-254 (Irtysz) w rejonie miasta Kurgan. Na poniższym nagraniu widać jak prowadzący białą osobówkę rozpoczyna manewr wyprzedzania przed tirem. Jednak ciężarówka także zdecydowała się wyprzedzić poprzedzający pojazd, nie zważając na to, że w lusterku była widoczna biały sedan.

Kilkanaście razy przez dach!

Kierowca samochodu osobowego nie chciał jednak tracić czasu na długie wyprzedzanie się tirów. Przy ponad 100 km/godz. zdecydował się na wyprzedanie na trzeciego z wykorzystaniem pobocza. Okazało się to dosłownie gwoździem do trumny. Przy próbie zjazdu z pobocza, prowadzący osobówkę stracił kontrolę nad autem i wypadł z drogi. Doszło do potężnego rolowania z kilkunastoma obrotami przez dach!

Niestety kierowca nie przeżył dachowania. W całej sytuacji szokuje zachowanie kierowcy zawodowego, który bez odjęcia gazu odjechał w siną dal. Pozostali naoczni świadkowie natychmiast się zatrzymali. Jeden z nich pojechał za prowadzącym ciężarówkę, zatrzymując go 40 kilometrów od miejsca zderzenia. Choć być może bezpośrednio nie przyczynił się do wypadku, jego postawa oburzyła internautów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News