Kierowca BMW E90 wymienił sobie żarówki na LED-y. Janusz kompletnie nie zrozumiał, o co w tym chodzi. Co on tu zrobił?!

Kierowca BMW E90 wymienił sobie żarówki na LED-y. Janusz kompletnie nie zrozumiał, o co w tym chodzi. Co on tu zrobił?!

BMW E90 320 2006

Podaj dalej

BMW serii 3 piątej generacji (E90) było swego czasu dość solildną opcją w segmencie sedanów premium. Jednak ponad dekadę i dwie generacje później jest to dość przystępny samochód na rynku samochodów używanych. To sprawia, że może go już mieć typowy Janusz, który wpadł na absurdalny pomysł w kwestii tuningu

Jak on tu wsadził?

Właściciel tej biednej serii 3 pomyślał, że nadszedł czas na konwersję zwykłych żarówek na technologię LED. Tak dziś są skonstruowane współczesne auta premium. Oprócz efektownego designu, diody LED są znacznie jaśniejsze niż żarówki halogenowe. Wtem Janusz uznał, że może zaoszczędzić i nie weźmie do tego specjalisty.

BMW E90 LED-y wieś tuning

Na zdjęciu powyżej widać, że samodzielny tuning wyszedł absurdalnie, bo użyto zwykłych lamp LED w prostokątnych obudowach. Oczywiście nie zmieściły się one w fabrycznych reflektorach BMW, ale nie stanowiło to problemu dla właściciela. Typowy Janusz po prostu zdemontował klosz i wsadził tam ogrodowe lampy LED. Wieś tuning jak się patrzy!

Żarty na bok

Pomijając jednak kwestię wyglądu, takie rozwiązanie było skrajni niebezpieczne. Źle ustawione diody LED, które wystają z przodu samochodu to tylko proszenie się o kłopoty. Tak niechlujna prowizorka sprawiła, że lampy LED zapewne zmieniały swoje położenie co zakręt. To sprawiało, że światło nie było skierowane tam gdzie trzeba, często zapewne oświetlając kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News