Kierowca autobusu zrobił tu jesień średniowiecza! Staranował 12 samochodów, wszystko zostało nagrane

Kierowca autobusu zrobił tu jesień średniowiecza! Staranował 12 samochodów, wszystko zostało nagrane

Podaj dalej

Do nieprawdopodobnego wypadku z udziałem autobusu doszło w Rosji. 12 samochodów zostało staranowanych z dużą prędkością, w efekcie czego 9 osób odniosło obrażenia. To co zrobił kierowca autobusu zarejestrowano z kilku kamer, a film robi ogromne wrażenie.

Kierowca autobusu kompletnie odleciał

Spektakularny wypadek miał miejsce w miejscowości Riazań w ostatni poniedziałek ok. godz. 14:30. Kierowca autobusu linii 92-M2 przejeżdżał przebudowywanym wiaduktem na ulicy Kaszyrina nad rzeką Trubież. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem transportu zbiorowego zemdlał i z ogromną prędkością staranował inne pojazdy. Szokujący moment wypadku można zobaczyć na wideo poniżej. Ujęcie z innej perspektywy można obejrzeć pod kolejnym akapitem.

Łącznie kierowca autobusu doprowadził do uszkodzenia 12 samochodów. Wśród 9 poszkodowanych osób było roczne dziecko. Pięcioro ludzi trzeba było przetransportować do szpitali. Z informacji, do jakich dotarli lokalni dziennikarze wynika, że jeden z pasażerów zorientował się, że z kierowcą jest coś nie tak. Złapał za kierownicę i próbował ratować sytuację. Prawdopodobnie, gdyby nie jego interwencja autobus spadłby z wiaduktu. To mogłoby doprowadzić do śmierci wielu osób.

O tym należy pamiętać

Nie jest do końca jasne, dlaczego mężczyzna zasłabł. Do tej pory nie podano czy kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Możliwe też, że był po prostu przemęczony. To niestety częsty problem wśród osób zatrudnionych w transporcie. Wyżyłowane normy sprawiają, że kierujący nie zawsze mogą wypocząć na tyle, aby bezpiecznie prowadzić. Dobrze, że w tej sytuacji nie doszło do tragedii, ale do tej naprawdę nie było daleko. Niezależnie od prawdziwych przyczyn, warto pamiętać o tym, aby przerwać jazdę samochodem w przypadku silnego zmęczenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News