Kierowca Audi wypakował przy 200 km/godz. na ograniczeniu do 80! Tak wyglądał jego ostatni zakręt

Kierowca Audi wypakował przy 200 km/godz. na ograniczeniu do 80! Tak wyglądał jego ostatni zakręt

Podaj dalej

Ekstremalny wypadek zarejestrowano 1 lipca 2020 r. w Rosji. Kierowca Audi opuścił drogę przy 200 km/godz., zaliczając katastrofalny lot ze skarpy.

Do tragedii doszło ok. 18:30 na wjeździe do Murmańska. Na drodze, na której można było jechać maksymalnie 80 km/godz., prowadzący Audi napadł łagodny zakręt przy ponad 200 km/godz. Kierowca Audi był jednak zaskoczony jak mało zwrotna okazała się jego limuzyna.

Tak wyglądał jego ostatni zakręt w życiu

Jak można zauważyć na powyższym filmie, samochód wypluło na prawy pas, po czym znalazł się tuż przed jadącym przepisowo Lexusem. Pirat drogowy w panice stracił panowanie nad Audi i tylko fartem nie uderzył w SUV-a. Następnie efektownie opuścił drogę. Limuzyna wzbiła się w powietrze i spadła ze skarpy.

Bilans tej szaleńczej jazdy to śmierć 3 osób. Kierowca i jeden z dwóch z pasażerów zmarli już na miejscu wypadku. Kolejna z osób przewożonych Audi straciła życie dopiero w szpitalu. To i tak cud, że przy takiej prędkości była jeszcze nadzieja na uratowanie kogokolwiek. Poniżej drugie nagranie momentu tragedii z przeciwległej nitki trasy.

Ku przestrodze

Film powinien być przestrogą dla wszystkich, którzy uważają, że limuzyny klasy premium uchronią ich przed przykrymi konsekwencjami wypadków. Niestety fizyki nie da się oszukać. Zabezpieczenia w samochodach nie są dostosowane do wytrzymywania takich niesamowitych przeciążeń, jakie można mieć przy wypadku w okolicach 200 km/godz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News