Ken Block wsadził 14-letnią córkę za kierownicę 1400-konnego Mustanga. To, co potrafi ta małolata jest niemożliwe! [WIDEO]

Ken Block wsadził 14-letnią córkę za kierownicę 1400-konnego Mustanga. To, co potrafi ta małolata jest niemożliwe! [WIDEO]

Ken Block wsadził 14-letnią córkę do 1400-konnego Mustanga

Podaj dalej

Od kiedy Ken Block podpisał kontrakt z Audi, twórca kultowej Gymkhany nie pokazuje się za kierownicą wyczynowych Fordów. Nie oznacza to jednak, że jego 14-letnia córka nie może cieszyć się jednym z najbardziej kultowych samochodów swojego ojca. To, co ta małolata wyczynia Fordem Mustangiem Hoonicorn przechodzi ludzkie pojęcie!

To jeszcze dziecko!

Ten zbudowany na zamówienie Mustang został pierwotnie stworzony dla słynnej serii Gymkhana. Na kanale Hoonigan (brand Kena Blocka) zaprezentowano niesamowity wyścig tej maszyny z 1400-konnym V8 bi-turbo. Za sterami zasiadła Lia Block, 14-letnia córka Kena Blocka. Jej zadaniem było zmierzyć się z Chevroletem Corvette C6 o mocy 4000 KM (czterech tysięcy!), profesjonalnym dragsterem z serii NHRA. Za kierownicą auta zasiadł doświadczony Alex Laughlin.

Powyższe nagranie wprawia wielu ludzi w osłupienie, jak 14-latka może tak dobrze ogarniać 1400-konnego potwora. Lia nie siedzi jednak pierwszy raz za kierownicą, zresztą ściga się w wyczynowym kartingu. Z niebywałą łatwością potrafi nie tylko jeździć Hoonicornem po prostej, ale też precyzyjnie nim driftować. Jeżeli w tym wieku ta dziewczyna radzi sobie już tak dobrze, to strach pomyśleć, jaki będzie mieć poziom, gdy stanie się pełnoletnia.

14-letnia Lia Block, córka Kena Blocka

Moc trzeba móc wykorzystać

Film pokazuje jednocześnie niesamowitą wydajność Forda Mustanga po twardym tuningu Kena Blocka. 1400-konne V8 współpracuje z 6-stopniową sekwencyjną skrzynią Sadev z łopatkami. Moc przekazywana jest na wszystkie 4 koła, co z niezwykle niskim środkiem ciężkości i wyczynowymi oponami daje piorunujące efekty. W konsekwencji, Corvette C6 z 8,6-litrowym silnikiem HEMI V8 o mocy aż 4000 KM było w poważnych tarapatach. Jednak wykorzystanie takiego poweru tylko z napędem na tył nie było łatwe.

Ford Mustang Hoonicorn

W pierwszym wyścigu córka Blocka po imponującym starcie odniosła łatwe zwycięstwo. Dużo bardziej gorąco było w drugim wyścigu, gdzie 14-latka przegrała dosłownie o włos. Hoonicorn mimo mniejszej mocy, trzymał się Corvetty bardzo blisko i ani razu Laughlin nie wyprzedził Lii o długość samochodu. Trzeci sprint odbył się na dystansie 1000 stóp (304,8 m) zamiast na 500 (152,4 m). Jak poszło małolacie? Najlepiej obejrzyjcie sami materiał powyżej (trzeci wyścig od 15:55).

Hoonicorn vs Corvette

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News