Kärcher ma więcej rozwiązań dla utrzymania czystości w motoryzacji niż mogłoby ci się wydawać

Kärcher ma więcej rozwiązań dla utrzymania czystości w motoryzacji niż mogłoby ci się wydawać

Myjnia Karcher

Podaj dalej

To nie przypadek, że jeśli myślimy o porządnym czyszczeniu samochodów, skojarzenia prowadzą do firmy Kärcher. To właśnie ta marka posiada niezwykle bogatą gamę sprawdzonych systemów do mycia pojazdów.

Na tę opinię Kärcher pracował latami. To zasługa nie tylko tworzenia innowacyjnych i skutecznych rozwiązań do czyszczenia wewnętrznego i zewnętrznego samochodów. Renomę zawdzięcza też niezwykłej jakości i trwałości, która trwale wyróżniła ją na tle konkurencji.

Myjnie automatyczne dla dużych i małych

Myjnia Karcher RDS
fot. Karcher

Myjnie portalowe Kärcher oprócz świetnych rezultatów w czyszczeniu najtrudniejszych zabrudzeń, są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. O takich aspektach myśli niewielu producentów, ale w dzisiejszych czasach staje się to coraz ważniejszym czynnikiem. Wysokiej jakości konstrukcje znalazły już swoje stałe miejsce obok wielu stacji paliw, salonów samochodowych, centrów handlowych, sieci supermarketów czy po prostu dedykowanych punktów do mycia pojazdów.

Dla tego segmentu rozwiązania są uzależnione od wielkości floty pojazdów. Wysoce wydajne myjnie portalowe TB o dużej przepustowości doskonale sprawdzają się w częstym myciu dużych flot pojazdów wielkogabarytowych: TIR-ów, ciężarówek czy autobusów. Mogą to być też jednoszczotkowe mynie RBS. Wygodnie można je obsługiwać zarówno na świeżym powietrzu jak i w zamkniętych halach. Ich kolejną zaletą jest wysoka mobilność oraz niewielkie koszty eksploatacji.

Myjnie samoobsługowe

Myjnia samoobsługowa Karcher
fot. Karcher

Stacjonarne urządzenia wysokociśnieniowe do samoobsługowych myjni samochodowych zyskują coraz większą rzeszę klientów. Ci którzy decydują się na spróbowanie się w tej branży, mają szeroki wybór modeli, który umożliwia dopasowanie urządzeń do warunków panujących w danej lokalizacji.

Wyróżnia je m.in. wysoka jakość wykonania oraz inteligentna konstrukcja oraz bogate programy, które dbają o dokładne, ale i bezpieczna dla lakieru czyszczenie określonych powierzchni samochodu.

Ich uzupełnieniem są odkurzacze samoobsługowe przeznaczone do myjni samochodowych i stacji paliw. Wyposażone są w klasyczny wrzutnik monet lub żetonów. Dostępne w różnych wersjach, zarówno jedno jak i dwustanowiskowych.

Dla warsztatów i salonów

Karcher myjnia części
fot. Karcher

Coraz większą potrzebę utrzymania czystości mają właściciele profesjonalnych serwisów. To spore ułatwienie pracy dla mechaników, ale i możliwość wzbudzenia zaufania klienta. Dlatego Kärcher oferuje m.in. myjnie części czy urządzenia do usuwania trudno zmywalnych zanieczyszczeń z posadzki czy wysokiej jakości odkurzacze z spryskiwaczami.

Czystość to także podstawa każdego salonu samochodowego, dla których można dobrać komplet urządzeń dbających o świeżość i znakomitą prezencję. Wliczają się do tego także specjalne detergenty, które podobnie jak urządzenia, są dziś dużo bardziej przyjazne środowisku niż kiedyś.

Pod domem

Myjka wysokociśnieniowa Karcher
fot. Karcher

W końcu Kärcher to także dobry kandydat do zamieszkania w przydomowym garażu. Dbałość o samochód na własnej działce z produktami niemieckiej firmy jest często dużo skuteczniejsza, a w dłuższej perspektywie też tańsza niż korzystanie z usług myjni zewnętrznych. Zatem jeśli coś w aucie się nie doczyściło, to pewnie nie potraktowano go Kärcherem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News