Karambol ponad 100 samochodów na autostradzie! Są zabici i ranni. Oto moment koszmarnego wypadku

Karambol ponad 100 samochodów na autostradzie! Są zabici i ranni. Oto moment koszmarnego wypadku

Podaj dalej

Stany Zjednoczone przeżywają szok po tym jak na międzystanowej autostradzie I-35 w Teksasie miał miejsce potężny karambol. Rozbiło się ponad 100 samochodów, co najmniej 8 osób nie żyje, blisko 40 zabrano do szpitali. Do sieci trafiły wstrząsające nagrania.

Co za karambol!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 lutego 2021 r. o 6:30 rano czasu środkowoamerykańskiego (w Polsce była 13:30). W rejonie Fort Worth koło Dallas w nocy padał marznący deszcz ze śniegiem. Na śliskiej nawierzchni praktycznie nikt nie był w stanie opanować samochodu. Ciężarówki i samochody osobowe wpadały kolejno na siebie.

Na powyższym nagraniu widać moment, w którym tir FedExa roztrzaskuje się o inne pojazdy. Za chwilę kolejne uderzają w naczepę, a w nie następne i następne. Trudne warunki sprawiły, że akcja ratunkowa była niezwykle ciężka. Służby miały problem, aby dostać się do wraków, które przeczesywały cały ranek w poszukiwaniu ofiar i uwięzionych ludzi.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Wstrząsająca panorama

Nagrania z helikoptera (powyżej) pokazują przerażającą skalę zniszczeń przez karambol. I-35 w tym rejonie została całkowicie zablokowana. Popołudniu lokalnego czasu poinformowano o 8 ofiarach śmiertelnych. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, bowiem kilka osób z 40 przetransportowanych do szpitali było w stanie krytycznym. Służby poinformowały, że nie są w stanie oszacować jak długo zajmie sprzątanie, ponieważ był to niespotykanych rozmiarów karambol.

Nie widzisz lodu, dopóki go nie poczujesz – mówił telewizji CBS jeden z uczestników wypadku. W wielu przypadkach to prawda, dlatego tak ważne jest obserwowanie pogody. Gdy przy opadach deszczu ze śniegiem panują minusowe temperatury, trzeba liczyć się z tym, że asfalt może być pokryty lodem. W takich warunkach, dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwolnić dużo poniżej limitu prędkości. Warto pamiętać o niewykonywaniu gwałtowanych manewrów, w tym ostrego hamowania, które tylko pogłębi poślizg.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News