Już tylko dwóch ludzi na świecie jest bogatszych niż Elon Musk. Twórca Tesli i SpaceX idzie po więcej

Już tylko dwóch ludzi na świecie jest bogatszych niż Elon Musk. Twórca Tesli i SpaceX idzie po więcej

Podaj dalej

Jak niedawno wspominaliśmy, Tesla dołączy do indeksu S&P 500, czyli najbogatszych firm na amerykańskiej giełdzie. To sprawiło, że wartość rynkowa producenta samochodów elektrycznych poszybowała o ponad 40 miliardów dolarów. To automatycznie sprawia, że majątek Elona Muska powiększył się tak, że jest na podium najbogatszych ludzi świata.

Jak bogaty jest Elon Musk?

Akcje Tesli podrożały aż o 12 proc., co zapewniło kalifornijskiej spółce kapitalizację rynkową w wysokości ponad 440 miliardów dolarów. Ile to jest na nasze? Prawie 1,66 biliona złotych! Każdy wzrost akcji Tesli oznacza też powiększenie majątku Elona Muska. Dyrektor generalny firmy wzbogacił się w 1 dzień o 15 miliardów dolarów.

Elon Musk
Elon Musk

Według Bloomberga, Elon Musk posiada majątek wart 117,5 miliarda dolarów. To by oznaczało, że 49-latek „łyknął” kolejnego miliardera na liście najbogatszych ludzi świata. Chodzi konkretnie o twórcę Facebooka, Marca Zuckerberga (110,8 mld dol.). Bogatsi od CEO Tesli są już tylko drugi Bill Gates i pierwszy Jeff Bezos, których majątki przekraczają 200 mld dol.

On się dopiero rozpędza

Szacuję się, że tylko w tym roku Elon Musk wzbogacił się o 90 mld dol. To jednak nie koniec jego marszu po fortunę, bowiem w przyszłym miesiącu może dojść do wielu spekulacji i rzucenia się na akcje Tesli. Plotkuje się, że jeden z najlepszych inwestorów na świecie, Warren Buffett ma kupić akcje producenta z Palo Alto. Takie doniesienia będą tylko wodą na młyn Muska.

Samochody Tesli Inc.

Poza tym w najbliższej przyszłości spodziewanych jest wiele wydarzeń, które mogą jeszcze wzbogacić współtwórcę PayPala. Tesla ma zaprezentować produkcyjną wersją elektrycznego pickupa Cybertruck oraz niezwykłą ewolucję sportowego Roadstera. Do tego Tesla jako pierwsza na świecie ma mieć w pełni autonomiczny system jazdy, a jego kolejna spółka SpaceX krok po kroku podbija przestrzeń kosmiczną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News